Популярне
biznesoblast

Тернопільщина: директора ліцею оштрафували за хабарництво

24.08.2017
'.$bann['name'].'

Село Острів - тернопільський "Ветсанзавод" продовжує псувати людям повітря. (відео)

07.07.2017
'.$bann['name'].'

Якщо проекційне обладнання, то «Віват сервіс»

13.09.2017
biznesoblast  rss biznesoblast  twitter biznesoblast facebook biznesoblast vk contacts

НОВІ КОМЕНТАРІ

пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ Orphus

Locations of visitors to this page

parkovka.ua
університету 67 років

Ужгородський національний університет відсвяткував 67-річчя

19.10.2012 11:42:11

18 жовтня, Ужгородський національний університет, відсвяткував 67-річчя. З цієї нагоди в Закарпатському обласному муздрамтеатрі відбулися урочистості за участі керівництва та професорсько-викладацького складу університету, керівників міста та області, студентів і випускників УжНУ, гостей. За успіхи на науковій та освітній ниві викладачів нагородили почесними грамотами та відзнаками.


Читайте також

Односельчанка "соловейка" Закарпаття вирішила потрапити "до раю"


Після офіційних привітань тривала святкова програма, під час якої свої таланти і творчі вміння продемонстрували представники різних факультетів УжНУ, а також присутніх вітала самодіяльна чоловіча народна хорова капела «Боян» викладачів та співробітників УжНУ.

На адресу керівництва університету надійшли вітання з 67-ю річницею від ректорів українських університетів, Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника, Голови Спілки ректорів України, ректора Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Леоніда Губерського, Президента Національної академії наук України Бориса Патона, голови Союзу юристів України Валерія Євдокимова, постійного представника ВРУ в КСУ Анатолія Селіванова, керівників ряду європейських університетів.

Голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида, вітаючи колектив університету, зазначив: «Для нашої області дуже важливо, що на її теренах є такий авторитетний та престижний виш. Без сумніву, УжНУ – найпотужніший серед закладів освіти і науки Закарпаття. Тому ставимо перед собою завдання спільно з вами розвивати і примножувати кращі традиції університету, створювати належні умови для навчальної і наукової роботи, зміцнювати матеріальну базу. Щиро вітаю з 67-ю річницею створення УжНУ, зичу успіхів у реалізації всіх планів, творчого натхнення та нових вагомих наукових досягнень».

Міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов наголосив на особливій ролі Ужгородського національного університету для обласного центру. Як підкреслив мер, УжНУ виховав цілу плеяду відомих фахівців, науковців, дав їм путівку у життя.

В.о. ректора УжНУ, доктор технічних наук, професор Федір Ващук у своєму виступі зазначив: «Сьогодні День народження університету – нашої спільної «альма-матер». Дозвольте привітати колектив і все Закарпаття з 67-ою річницею з часу створення першого вищого навчального закладу в регіоні, побажати всім здоров’я і людського добра! 67 років тому прийнято рішення про заснування в Закарпатській Україні навчального закладу університетського рівня і за ці неповні сім десятиліть він перетворився в один із кращих класичних університетів нашої держави».

Професор Федір Ващук згадав історію університету, з чого починалася його діяльність та розповів, що сьогодні університет – це 3 навчально-наукові інститути та 14 факультетів, 97 кафедр, на яких навчається майже 12 тисяч студентів. Одна тисяча науково-педагогічних працівників, з яких понад 120 – докторів наук, професорів, понад 500 – кандидатів наук, доцентів. Гордістю університету є 4 члени-кореспонденти Національної академії наук і державних галузевих академій наук, 18 лауреатів Державних премій України в галузі науки і техніки. Показник у відсотках наукових ступенів у професорсько-викладацькому складі – один із найвищих у державі, а співвідношення осіб із науковими ступенями до кількості студентів – справді є найкращим. «І ще можна довго і довго перераховувати вагомі досягнення попередніх і нинішнього покоління професорсько-викладацького складу – і все це буде правдою. І ми заслужено пишаємося цими досягненнями. Усім нам хочеться наслідувати кращі традиції нашого колективу, закладені, зокрема, ректорами Дмитром Чепуром, Володимиром Лендєлом, Володимиром Сливкою, Василем Русином та іншими. Сьогодні час згадати всіх їх хорошим словом», - сказав керівник УжНУ. Але час не стоїть на місці. Сьогодні нелегко не одному нашому вузу, нелегко усім. Ф.Г. Ващук зауважив: «Найстрашнішим вважаю розчарування, яке поширюється в колективі останніми роками, думка про те, що упадок університету є неминучим і що нинішнє і наступні покоління викладачів і співробітників повинні обмежити свої очікування. Це неправда. Які би проблеми не були, вони будуть вирішені – не окремо ректором, не деканами та директорами, а всім колективом, який проявить згуртованість, волю і колективну відповідальність.

Перед нами інші завдання, не менш складні і не менш відповідальні, ніж ті, які стояли перед попередніми поколіннями університетського колективу, перед нами – виклики, від розв’язання яких залежить подальше наше з Вами життя.

Завдання номер один колективу – повернути Ужгородському національному університетові роль головного осередку освітнього, культурного і громадського життя регіону. Якщо для цього нам буде необхідно витіснити 27 недобросовісних філій незакарпатських вишів на ринку освіти області – ми так і зробимо. Якщо для цього треба буде істотно збільшити бюджетне фінансування вузу – ми доб’ємося цього. Уже для наступного року ми підготували бюджетну пропозицію щодо збільшення фінансування додатково 22 мільйони гривень з державного бюджету. Якщо для цього буде необхідно представникам університету зайнятися політикою – ми не зупинимося перед цим. Жалюгідне існування вузу мусить колись закінчитися і воно закінчиться – чого б це не вартувало нинішнім його керівникам. Незабаром місто Ужгород першим відчує роль університету – головного локомотиву його економіки.

Моє переконання – сьогодні криза університету пов’язана не стільки з економічною кризою в державі, скільки з неефективністю та безпорадністю системи управління вишем в останні роки.

Друге завдання колективу– модернізувати університет, зробити його зміст відповідним тому європейському розташуванню, з яким нам поталанило в Закарпатті. Ми рухаємося і будемо рухатися в цьому напрямі, незважаючи на труднощі і перешкоди.

Для цього буде змінено і структуру університету, і навчальні плани, і матеріальну базу. Матеріальна база, як і катастрофічний фінансовий стан – це нині наш головний біль, але поганий настрій – не для сьогоднішнього дня. Почавши з ремонту місць загального відвідування (куди навіть професори пішки ходять) серйозні системні зміни ви побачите уже в найближчі дні в студентських гуртожитках, де будуть установлені сотні нових вікон, відновлено гаряче водопостачання та опалення.

Користуючись нагодою, хочу подякувати Міністерству освіти і науки, молоді та спорту, яке днями виділило 1 млн. 300 тис. грн. для ліквідації заборгованості по студентських стипендіях.

Ще вчора нам здавалося, що європейський диплом нашого вузу – це просто фантастика. А буквально днями керівництвом університету були проведені перемовини зі словацькими вузами про взаємне визнання навчальних програм, і декілька десятків наших студентів вже незабаром розпочнуть навчання одночасно в УжНУ і в європейському вузі. Трансфер навчальних кредитів стане реальністю для студентів.

Мета модернізації вузу, яку колектив мусить перед собою поставити – не просто пройти чергову акредитацію за четвертим рівнем, не просто зберегти статус «національного». Метою для нас усіх має стати отримання вузом статусу «дослідницького університету». Саме вузи з такими статусом будуть мати пріоритетне бюджетне фінансування й іншу підтримку держави. Визначені указом президента умови для досягнення цього рівня на сьогодні здаються, на перший погляд, недосяжними, але ці показники стануть для нас контрольними і ми перетворимо їх у чітку мету.

Третє завдання університету – повернутися обличчям до працівника вищої школи і до студента як її головних дійових осіб. М’яко кажучи, університет серйозно боргує працівникам і студентам у плані соціального захисту.

Сьогодні безпосередньо на урочистому засіданні конференції трудового колективу ми укладаємо дві колективні угоди.

Перша з них стосується викладацького колективу, науково-педагогічних та інших працівників університету. Ми внесемо зміни до колективного договору між адміністрацією і профкомом, які дозволять ректору зробити багато корисного в плані соціального захисту працівників.

Що пропонується? Назву лише деякі речі. Серйозна підтримка дітей викладачів, які навчаються на умовах контракту. Серйозна підтримка самих викладачів, і тих, які навчаються у нас за контрактом, і тих, які проходять підвищення кваліфікації, і тих, які будуть користуватися нашими соціальними об’єктами. Усі ці кроки спрямовані на благо всіх наших працівників. Крім того, іншим працівникам, які не є науково-педагогічними кадрами, гарантуємо додаткову 10-денну відпустку. Сьогодні ми починаємо працювати у цьому напрямку, далі будуть наступні кроки.

Друга колективна угода буде сьогодні укладена зі студентським профкомом – це перша за всю історію колективна угода адміністрації УжНУ окремо з представниками студентства. Так само – сильний соціальний захист кожного студента і широка участь осіб, які навчаються, в управлінні справами університету. Хіба може студент, який навчається за двома напрямами одночасно, платити за навчання за обома напрямами?! Ми йдемо назустріч таким студентам. Ми підтримаємо тих із них, в тому числі вчорашніх випускників, які прийняли рішення продовжити навчання для отримання другого диплому. Або – у нас є діти батьків, які неспроможні їм надавати допомогу в силу непрацездатності – і таким ми підемо назустріч. Я думаю, після сьогоднішнього дня студент в УжНУ отримає безпрецедентний соціальний захист порівняно зі студентами будь-якого вузу держави. Дякую за співпрацю студентській профспілці та її лідеру, так само як і лідеру профспілки викладачів і співробітників.

Говорячи сьогодні про авторитет чи навіть велич нашого університету, керівництво чітко усвідомлює, що велич і авторитет ніколи не даються просто так… За цим стоїть копітка і наполеглива робота. Переконаний – колектив готовий ставити перед собою високу мету і досягати її. Так є сьогодні, так буде завжди. З Днем народження, Університете!».

Повідомляє "Заголовок"

Закарпаття

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.

Схожі статті

На Закартатті змінеться регіональна мова

Розвиток держави на Закарпатті

На Закарпатті випав бежевий дощ

HEALTH LIFE FEST IN UZHGOROD 2013 відбудеться 28 вересня на Закарпатті

Loading...

Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.

система комментування CACKLE
Вибір редакції

Тернопільський анестезіолог Андрій Мусієнко: “Реанімація: для пацієнта – це шанс, а для лікаря – щоденна боротьба”

Тернопільський анестезіолог Андрій Мусієнко: “Реанімація: для пацієнта – це шанс, а для лікаря – щоденна боротьба”
18.09.2017

 Вже під дверима цього відділення стає якось не по собі, адже кожен знає, що реанімація – наче межа між найважчим станом пацієнта і брамою апостола Петра… І щодня, щогодини, а часом і похвилинно іде боротьба за життя. 

Якщо проекційне обладнання, то «Віват сервіс»

Якщо проекційне обладнання, то «Віват сервіс»
13.09.2017

Розвиток інформаційних і комп’ютерних технологій не стоїть на місці. Сьогодні робиться все, щоб життя людини було максимально комфортним. Так, якщо десять років тому користувачами стільникових телефонів були лише бізнесмени та ділові грошовиті громадяни, то зараз мобільні телефони є навіть у першокласників та пенсіонерів, при чому досить якісні.
 

Проблеми у Деренівському асфальтобетонному заводі на тернопільщині або "Чи рильце в пушку Степана Барни?"

Проблеми у Деренівському асфальтобетонному заводі на тернопільщині або
06.09.2017

Як повідомили «Автомайдану» читачі сторінки, 18 серпня на Деренівському асфальтобетонному заводі (дочірньому підприємстві Тернопільського облавтодору) страйкували працівники. Вони відмовились видавати асфальт через заборгованість, відтак машини райавтодорів повертались додому порожніми. За словами нашого інформатора, людям боргують зарплату за три місяці. Про цей факт не згадували у місцевій пресі, адже конфлікт залагодили одразу – зарплату виплатили повністю наступного ж дня. Але проблема не зникла. Нам до рук потрапив документ, в якому працівників підприємства повідомляють про переведення їх на триденний робочий тиждень.

Лукавство від голови Тернопільської ОДА. (відео)

Лукавство від голови Тернопільської ОДА. (відео)
04.09.2017

Тернопільський державний завод по виробництву м’ясо-кісткового борошна «Ветсанзавод» практично припинив виконувати свою пряму функцію – переробляти туші мертвих тварин на борошно, а просто роками складав їх на своїй території.

Довіряй, але перевіряй: голову Тернопільської ОДА Степана Барну запідозрили у корупції

Довіряй, але перевіряй: голову Тернопільської ОДА Степана Барну запідозрили у корупції
26.08.2017

Електронні декларації українських чиновників, безперечно,  досить цікаве чтиво: хто, коли, що і за скільки. Здавалося б, усе чесно, кожна копійка порахована, кожна кишеня вивернена та представлена на загальний огляд, але, як показують практика і досвід, українські народні обранці полюбляють потаємні внутрішні кишені.

Реклама

 Головні новини України і Світу.

 

Загрузка...
Загрузка...
Афіша фільмів на KINOafisha.ua

Всі права захищено © biznesoblast, 2011. Передрук матеріалів для Інтернет-видань можливий лише за умови активного гіперпосилання на biznesoblast.com
Зроблено web-студією "ZAVEL".