Популярне
biznesoblast

Синоптики попереджають про сильні дощі та грози

20.09.2017
'.$bann['name'].'

Тернопільський анестезіолог Андрій Мусієнко: “Реанімація: для пацієнта – це шанс, а для лікаря – щоденна боротьба”

18.09.2017
'.$bann['name'].'

Байка від Степана про голову Тернопільської ОДА Степана Барну або як "відбілити" Степана від Степана

21.09.2017
biznesoblast  rss biznesoblast  twitter biznesoblast facebook biznesoblast vk contacts

НОВІ КОМЕНТАРІ

пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ Orphus

Locations of visitors to this page

parkovka.ua
суспільство

Закарпаття набагато ближче до Європи, ніж будь-який інший регіон України

26.04.2013 10:50:32

Європрагнення України через призму Закарпаття, котре цього тижня стало ще на крок ближче до Європи.


Читайте також

Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Смарагдові витоки» пройде у Мукачеві


В останні час, начебто, "крига скресла", але говорити про щось конкретне ми зможемо хіба що після Вільнюського саміту Східного партнерства, який відбудеться в листопаді. Саме там може бути підписано Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. А може бути - не підписана ... Разом з тим, Закарпаття (тоді - Підкарпатська Русь) у Європі вже було. Та й зараз наш край ближче до Європи, ніж який-небудь інший регіон України. Як мінімум - географічно ...
Тим часом, цього тижня Закарпаття стало ближче до Європи ще на крок. Навіть - на чотири кроки відразу, оскільки в нашому краї побували вельмишановні та повноважні представники країн Вишеградської групи.
Для тих, хто ще не знає, що це таке, роз’яснюємо. Вишеградська група (Вишеградська четвірка) - об’єднання чотирьох центральноєвропейських країн: Польщі, Чехії, Угорщини та Словаччини, яке було утворено 15 лютого 1991 З тих пір основним пріоритетом для роботи Вишеградської групи була названа інтеграція до євроатлантичних структур. Всі члени Вишеградської четвірки стали членами Європейського Союзу 1 травня 2004 Сьогодні діяльність Вишеградської четвірки спрямована на заохочення оптимальної співпраці з усіма країнами, зокрема і з Україною. Як відзначають посли об’єднання, головним інтересом їх роботи є демократичний розвиток у всіх частинах Європи.
У вівторок з послами держав Вишеградської четвірки - Надзвичайним і Повноважним Послом Угорщини в Україні Міхаєм Баєром, Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Генриком Литвином, Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Іваном Почухом і тимчасово повіреним у справах Посольства Словацької Республіки в Україні Мареком Шафіном - зустрівся губернатор Закарпаття Олександр Ледида.
Йшлося, зокрема, про розвиток контрольно-пропускних пунктів між Закарпаттям та сусідніми європейськими країнами та шляхи євроінтеграції України.
- Закарпатська область межує з трьома з чотирьох країн Вишеградської четвірки. Ми, як ніхто інший, зацікавлені у співпраці з входження в європейський простір як в економічному, так і в соціальному плані. Цьому сприяють і вже налагоджені транскордонні зв’язки, і наше геополітичне становище, - зазначив Олександр Ледида.
- Бачимо й цінуємо прагнення України до європейської інтеграції. Сподіваюся, цей візит стане ще одним вагомим кроком до тісних відносин як двосторонніх з кожною з країн, так і зв’язків України та держав Вишеградської групи, - зазначив Генрік Литвин, Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Польща в Україні. - Цей візит є дружнім жестом Україні, і в першу чергу - Закарпаттю.
У цьому зв’язку доречно буде згадати і про те, що нещодавно Закарпатська обласна рада ухвалила спеціальне "євроінтеграційний" заяву, яку вже підтримали 8 районних, 5 міських та 144 сільських ради Закарпаття.
***
А в середу з Надзвичайним і Повноважним Послом Угорщини в Україні Міхаєм Баєром, Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Генриком Литвином, Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Іваном Почухом і тимчасово повіреним у справах Посольства Словацької Республіки в Україні Мареком Шафіном у прес- центрі облдержадміністрації спілкувалися журналісти. І не тільки з ними - на зустрічі були присутні Генеральний консул Угорщини в м. Ужгороді Йожеф Бачкаї, Генеральний консул Словаччини в м. Ужгороді Янка Буріанова, Генеральний консул Чеської Республіки у м. Львові Давід Павліта та багато інших офіційні особи з обох сторін нашого державного кордону .
Коротким вступним словом зустріч відкрив Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрік Литвин. Він зазначив:
- На даний момент саме Польща головує у Вишеградській четвірці, так що я виступаю не тільки від себе особисто, а й від імені колег. Мета нашого візиту - це насамперед робота над брендом Вишеградської четвірки. Ми б хотіли, щоб ця група, яка існує вже багато років, була популярною в Україні, зокрема, - і тут, на Закарпатті Друге - це підтримка інтеграційного напрямку української політики. Зрозуміло, що мова йде про європейську інтеграцію. За час нашого візиту ми провели кілька зустрічей - з губернатором Закарпаття, головою обласної ради, мером Ужгорода, з керівництвом і студентами Ужгородського національного університету, представниками низки релігійних і громадських організацій. Щиро сподіваємося, що незабаром зможемо підготувати і реалізувати ряд проектів спільно із Закарпатською областю.
Надалі прозвучала навіть фраза, що у Вишеградській четвірці розглядають формат цього візиту як "4 +1", де "+1" - наше Закарпаття. Що дуже для нас значимо і престижно.
Потім з короткими вітальними словами виступили й інші Надзвичайні і Повноважні Посли: Угорщини - Міхай Баєр, Чеської Республіки - Іван Почух, а також тимчасово повірений у справах Посольства Словацької Республіки в Україні Марек Шафін. Після чого спілкування перейшло у формат "питання - відповідь".
Одне з питань стосувалося відкриття додаткових консульств на території Закарпатської області.
- Поліпшенню ситуації на кордоні безумовно допоможе відкриття Почесного консульства у Великому Березному. Це північ нашого спільного кордону, тому хочемо налагодити там плідну роботу. Сподіваюся, що це допоможе підвищити рівень співпраці між Україною та Словаччиною, - відзначив тимчасовий повірений у справах Посольства Словацької Республіки в Україні Марек Шафін.
- Нам хотілося б відкрити побільше консульств, адже з Києва важко охоплювати увагою всю Україну, з її чималою територією. На даний момент у нас є Генеральне консульство у Львові. Ми маємо намір найближчим часом відкрити Почесне консульство тут, в Ужгороді. Ми вже вибрали навіть свого кандидата на посаду Почесного консула і подали наше прохання Міністерству закордонних справ. Сподіваємося на швидкий відповідь на нашу ініціативу, - розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух:
Цікавилися журналісти і питаннями роботи пропускних пунктів на кордонах - облаштуванням старих і відкриттям нових. Зокрема - про можливість відкриття пункту пропуску "Лубня - Волосате" на українсько-польському кордоні. На що Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Польща в Україні Генрик Литвин відповів:
- Про пункт пропуску на кордоні між Польщею і тим ділянкою кордону, який знаходиться на території Закарпаття, вже йшла мова на засіданні Прикордонної комісії. Однак остаточного рішення поки немає, оскільки для цього необхідно вирішити цілий комплекс завдань. Для початку нам потрібно завершити роботу над відкриттям нових переходів, розташованих у Львівській області. Починати нове, не завершивши старе, це буде неправильно і нераціонально. Але я переконаний, що цього року ми роботи на Львівщині завершимо і перемкнемося на нові контрольно-пропускні пункти, в тому числі - і до облаштування на кордоні пункту "Лубня - Волосате". Передбачається, що він на перших порах буде мати тільки велосипедний та піший переходи, так як для відкриття повноцінного переходу необхідно вкласти величезні кошти - для прокладки доріг, розвитку інфраструктури тощо Але навіть у такому, "спрощеному" варіанті робота цього контрольно-пропускного пункту дасть потужний поштовх у розвитку туристичних зв’язків. З’явиться можливість організації нових туристичних маршрутів, як між Польщею і Україною, так і багатосторонніх - із залученням сусідніх кран. Сподіваюся, що вже з наступного року ми почнемо роботу в цьому напрямку.
Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Міхай Баєр розповів, що робота прикордонних пунктів пропуску була окремою темою переговорів під час недавнього візиту в їх країну нашого Прем’єр-міністра Миколи Азарова. Намічено конкретні кроки в цьому напрямку, і багато робиться вже. Так, зараз йде реконструкція пункту "Захонь - Чоп", попереду - серйозні роботи на пунктах пропуску у Берегівському районі. Більше того - Угорщина допоможе засобами і в будівництві об’їзної дороги в Берегові, і в деяких інших інфраструктурних роботах в цьому районі.
Тимчасово повірений у справах Посольства Словацької Республіки в Україні Марек Шафін, у свою чергу, детально розповів про роботи з облаштування прикордонного переходу "Углич - Забрідь".
Окрема тема зустрічі - презентація маркування транскордонної туристичної магістралі, яка з’єднує туристичні маршрути Закарпаття та Європи. Крім цього, було презентовано та Карпатський туристичний шлях - пішохідний туристичний маршрут довжиною 334 км, який прокладено від українсько-словацького кордону до кордону України з Румунією - через наші мальовничі гори і долини.
Піднімалися на цій зустрічі (назвати її сухим словом "прес-конференція" - язик не повертається) та багато інших питань. Але все не перекажеш. Головне - всі представники Вишеградської четвірки були єдині в думці, що Україна має всі шанси на те, щоб Угода про асоціацію між нею і Європей-ським Союзом було підписано, і чим раніше це відбудеться, тим краще. Для всіх - і для України, і для країн Європи. І країни Вишеградської четвірки докладуть максимум зусиль, щоб допомогти Україні на її євроінтеграційному шляху.
А на завершення - ділова пропозиція. Хотілося його висловити прямо в прес-центрі, але не вийшло - зустріч з журналістами і так вже перевищила відведений для неї час, а у дипломатів з цим строго. А суть його ось у чому.
Відроджені і успішно проходять Дні добросусідства Закарпаття та прикордонних регіонів Словаччини (нова зустріч на кордоні вже незабаром - 11 травня). Регулярно проходять дружні та ділові зустрічі і на українсько-угорському, і на українсько-польському кордонах. Несть числа фестивалям та іншим культурно-масовим заходам, які проводяться закарпатцями спільно з угорцями, словаками, чехами, поляками окремо. А що якщо задумати, так би мовити, "Закарпатсько-Вишеградські Дні добросусідства"? Адже те, що ми сусіди, і добрі сусіди - сумнівів бути не може. Так чому б і не зібратися разом хоча б раз у році, не обмежуючись контактами керівників і журналістів - а в більш широкому форматі, із залученням громадськості, майстрів мистецтв і так далі? Причому, проводити подібний захід можна по черзі в кожній з країн Вишеградської четвірки, "+1" - у Закарпатті.
Таке ось пропозицію ...


повідомляє karpatnews.in.ua/

Закарпаття

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.

Схожі статті

Невідомі напали на "новорічного" закарпатця й обібрали його "до нитки"

Сьогодні – Великий (Чистий) четвер

Прогноз погоди на 25 липня на Закарпатті

На Закарпатті визначили сумлінних платників податків

Loading...

Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.

система комментування CACKLE
Вибір редакції

Байка від Степана про голову Тернопільської ОДА Степана Барну або як "відбілити" Степана від Степана

Байка від Степана про голову Тернопільської ОДА Степана Барну або як
21.09.2017

Раніше писали: Довіряй, але перевіряй: голову Тернопільської ОДА Степана Барну запідозрили у корупції

Є відповідь. Ось так відбілюють рейдерство. А ще років з 5 тому Степан горлав що так не можна. А тепер сам. Сам мутить.

Тернопільський анестезіолог Андрій Мусієнко: “Реанімація: для пацієнта – це шанс, а для лікаря – щоденна боротьба”

Тернопільський анестезіолог Андрій Мусієнко: “Реанімація: для пацієнта – це шанс, а для лікаря – щоденна боротьба”
18.09.2017

 Вже під дверима цього відділення стає якось не по собі, адже кожен знає, що реанімація – наче межа між найважчим станом пацієнта і брамою апостола Петра… І щодня, щогодини, а часом і похвилинно іде боротьба за життя. 

Якщо проекційне обладнання, то «Віват сервіс»

Якщо проекційне обладнання, то «Віват сервіс»
13.09.2017

Розвиток інформаційних і комп’ютерних технологій не стоїть на місці. Сьогодні робиться все, щоб життя людини було максимально комфортним. Так, якщо десять років тому користувачами стільникових телефонів були лише бізнесмени та ділові грошовиті громадяни, то зараз мобільні телефони є навіть у першокласників та пенсіонерів, при чому досить якісні.
 

Проблеми у Деренівському асфальтобетонному заводі на тернопільщині або "Чи рильце в пушку Степана Барни?"

Проблеми у Деренівському асфальтобетонному заводі на тернопільщині або
06.09.2017

Як повідомили «Автомайдану» читачі сторінки, 18 серпня на Деренівському асфальтобетонному заводі (дочірньому підприємстві Тернопільського облавтодору) страйкували працівники. Вони відмовились видавати асфальт через заборгованість, відтак машини райавтодорів повертались додому порожніми. За словами нашого інформатора, людям боргують зарплату за три місяці. Про цей факт не згадували у місцевій пресі, адже конфлікт залагодили одразу – зарплату виплатили повністю наступного ж дня. Але проблема не зникла. Нам до рук потрапив документ, в якому працівників підприємства повідомляють про переведення їх на триденний робочий тиждень.

Лукавство від голови Тернопільської ОДА. (відео)

Лукавство від голови Тернопільської ОДА. (відео)
04.09.2017

Тернопільський державний завод по виробництву м’ясо-кісткового борошна «Ветсанзавод» практично припинив виконувати свою пряму функцію – переробляти туші мертвих тварин на борошно, а просто роками складав їх на своїй території.

Реклама

 Головні новини України і Світу.

 

Загрузка...
Загрузка...
Афіша фільмів на KINOafisha.ua

Всі права захищено © biznesoblast, 2011. Передрук матеріалів для Інтернет-видань можливий лише за умови активного гіперпосилання на biznesoblast.com
Зроблено web-студією "ZAVEL".