Популярне

На Закарпатті до Говерли звозять сміття із туристичних баз, – місцеві мешканці

У розпал туристичного сезону гора Говерла потопає у смітті. Закарпатці впевнені: на сміттєзвалище поблизу Говерли незаконно звозять непотріб з навколишніх туристичних баз. Через це страждає екологія краю.

Про це йдеться у сюжеті журналіста перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK) Юлії Бухтоярової.

Сміттєзвалище біля Говерли відкрили ще на початку нинішнього століття. Як пояснюють, це була єдина вільна ділянка. Тепер, коли рівень ґрунтових вод під час дощів піднімається, усі нечистоти звідти стікають у місцеву річку, яка впадає в Тису. Мешканці нарікають: така вода годиться лише худобі на водопій.

«Це ненормально. Влітку тут купаються мами з дітьми. І всі нечистоти стікають сюди», – обурюється мешканка с. Лазещина пані Анна.

Люди впевнені, що сміття звозять незаконно із навколишніх туристичних баз.

«Наші люди, які працюють неподалік, розповідали, що бачили, як машини завантажувалися на базах і приїжджали сюди», – переконує мешканець с. Лазещина Михайло.

Натомість на туристичних базах усі звинувачення спростовують. Мовляв, вже 8 років сумлінно вивозять сміття в обласний центр.

«У нас є внутрішній договір з фірмою «Благоустрій» у Яремче, яка присилає машину за сміттям і вивозить його в Івано-Франківськ на сховище», – розповів менеджер туристичного комплексу «Буковель» Роман Романів.

Нарікання односельчан місцевий сільський голова розуміє. Мовляв, сам виріс біля цієї річки. Однак нічого вдіяти не може.

«Справді, причини для скарг є, адже там порушення екологічних норм. Ми стараємось найближчим часом закрити сміттєзвалище, але коли саме це станеться, я не готовий сказати», – розводить руками голова с. Лазещина Іван Праничник.

Місця під сміттєзвалища бракує по всій Західній Україні. Тільки на Львівщині зараз – близько 700 сміттєзвалищ, та законних із них – не більше десятка. Екологи кажуть: цю проблему можуть вирішити лише сміттєпереробні заводи. На Львівщині їх планують побудувати до 2020 року.

Закарпаття

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією