Популярне

Рятувальники Закарпаття закликають дотримуватись правил безпечної експлуатації електрообігрівачів та електропобутових приладів

 Статистика свідчить, що у житлових будинках пожежі виникають значно частіше, ніж у громадських або виробничих будівлях. У поточному році на території України в житловому секторі сталося 26493 пожежі. Їх аналіз свідчить, що значна частка займань виникає через порушення правил пожежної безпеки і несправність електрообігрівачів, електромережі та електропобутових приладів. Варто зазначити, що із настанням холодів громадяни активно починають користуватися електрообігрівачами, але нехтування правилами їх експлуатації може призвести до непоправного.

 В сучасне життя людства стрімко увійшли електроприлади. З кожним днем збільшується їх асортимент, без них важко уявити побут сьогодення. Щоб користування ними було лише комфортне та корисне, варто дотримуватися заходів і правил пожежної безпеки.

Насамперед слід запам’ятати, що забороняється:

* залишати включені електричні прилади без нагляду, включати одночасно в одну розетку кілька пристроїв та користуватись виготовленими власноруч

* накривати будь-якими предметами електрообігрівачі;

* користуватись електроприладами, які мають пошкодженну ізоляцію;

* користуватись пошкодженими вимикачами, розетками та електричними приладами з явними фізичними ушкодженнями;

* дозволяти дітям гратись з електроприладами;

* перевантажувати електричну мережу;

* використовувати одночасно багато приладів через електричні подовжувачі.

Дотримуйтесь елементарних правил:

* Нагрівальні прилади встановлюйте лише на негорючі підставки;

* Систематично перевіряйте справність електромережі, вимикачів, розеток, щитків, штепсельних з’єднань;

* Не залишайте увімкненим обігрівач на ніч;

* Не використовуйте електричні обігрівачі, газові та електроплити для сушки речей;

* Не дозволяйте дітям гратись із електроприладами, сірниками та відкритим вогнем;

* Встановлюйте електрообігрівач на безпечній відстані від гардин та меблів, регулярно очищайте від пилу – він схильний до самозаймання;

* Не розміщуйте електромережі під килимами та іншим покриттям;

* Не ставте на проводи важкі предмети (наприклад, меблі);

* Несправності у роботі електроприладів повинен усувати лише спеціаліст.

Якщо виникла пожежа, негайно повідомте про це Службу порятунку «101», вкажіть точну адресу та місце виникнення пожежі, наявність людей. Повідомте своє прізвище та номер телефону, за можливістю, евакуюйте людей, знеструмте електроприлад та гасіть пожежу підручними засобами. Якщо електричний прилад ввімкнений в електромережу не гасіть вогонь водою, а накрийте його цупкою тканиною.

Шановні громадяни, запам’ятайте – Ваша безпека у Ваших руках!

ДСНС України 

http://uzinform.com.ua

Закарпаття

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією