Популярне

Можливі причини подій у Мукачево

Події в Закарпатській області суботи 11 липня сколихнули всю Україну. ЗМІ – навішують ярлики, а влада робить заяви не розібравшись у ситуації. Чому такі події мають місце в області? Як самі закарпатці реагують на це? Спробуємо відповісти.

Випадок уже відбувся. По яким конкретним мотивам потрібно з’ясовувати. Без будь-яких ярликів спробуємо вияснити ситуацію.

Саме ці два запитання дадуть відповідь на перше задане нами.

Клани – певна фінансово-політична група, що має вплив на певній території з метою захисту власних інтересів.

Клієнтела – це спосіб захисту невеликої частини інтересів на певному політичному рівні.  Або ж клієнтела – особливий архаїчний тип аморфної неформальної патронажно-клієнтської групи. Звідки виникає клієнтизм? Явище виникає тоді, коли громада слабка, а саме: вона не знає свої прав, не існує громадянської культури, висока відстань між багатими та бідними. Тому в цьому випадку клієнтизм виступає захистом індивідуальних інтересів.

Патронажно-клієнтельські відносини – це ієрархічно організована система груп із 2-3 людей: «патрона» і «клієнтела», кожен із яких є «патроном» для нижньої клієнтели. Дана піраміда існує при корумпованому просторі влади.

Що ми розуміємо під правовою державою? Перш за все – це така форма організації влади, де у всіх галузях життя існує верховенства права. Закони – є вираженням принципу панування верховенства права. В той момент, коли б Україні чітко діяв закон для всіх незалежно яку посаду ти очолюєш, напевне, таким подіям би не було місце. Якби в Україні правоохоронні органи займались тими діями, які дозволені і виписані їм законом, тоді б суспільство саме не йшло розбирати криміногенні прояви. Якби держава вправно регулювала всі сфери суспільного життя, тоді б не було потреби у журналістських, громадських розслідувань. Проблема криється в тому, що суспільство не довіряє владі і вирішення проблем покладає на власні сили, а не на: суд, МВС, ГПУ і так далі. Поки держава стоїть осторонь від кланів, корупції, криміналітету прогнозовано таким подіям бути. Поки у нас не буде чіткого правового інструменту впливу на негативні прояви у суспільстві доти буде принцип «людина людині вовк». Адже саме держава за допомогою закону, моралі – стримує суспільство від егоїзму, бо інакше – анархія. Вирішення проблем фізичним шляхом – свідчення недемократичності. Про «чесне і прозоре розслідування» - всі сумніваються і ніхто не вірить. Чому?  Та тому, що не існує високої чіткості відповідальності як у звичайних громадян так і високо посадовців.

Як закарпатці реагують на ці події?  У загальному – населення не панікує. Дану ситуацію обговорюють між собою, різне ставлення. Ходить думка, що такі події можуть дискредитувати довіру до ПС.

Хочеться дати відповідь на статтю «Події в Мукачеве можуть бути репетицією чергового реваншу Путіна»  де прозвучала теза: «Давайте пригадаємо результати голосування 2010 року: завдяки яким регіонам прийшов до влади Янукович? Південь і Схід України. Крим і Донбас. А на заході його підтримало… лише Закарпаття».

То ж чому електоральна поведінка закарпатців відрізняється від поведінки Західної України?

Через соціально-економічну ситуацію, що завжди існує від часів незалежності тут може пройти підкуп громад. Закарпаття є строкатим по клімату, грунту. Так, є рівнинні області та гірські. Якщо, рівнинні ще можуть вижити від власного господарства і якось протримати сім’ю, то в гірських через клімат майже нічого не достигає, прибуток відповідно = 0. Суспільство закрите, інертне, пристосоване, схильне до патерналізму та земляцтва.  Все це разом призводить до небажаних результатів. Соціально-економічні проблеми тягнуть за собою політичні, тому прогнози з місцевими і наступними виборами парламентськими те саме. Люди як тут кажуть:»лакомляться» на 50, 100, 200 і так далі грн. не розуміючи, що ними вони не прогодуються  в подальшому. Побутує думка, а що й так нічого не зміниться, все вирішують на верху.  Щодо подальших дій з можливим сценарієм Путіна, тут можливе розігрування ситуації з «русинами», скоріш створення конфлікту на етнічному грунті.

Отже, причинами подій виступають:
•    Наявність корупції, кланів – які не відповідають за свої вчинки;
•    Бездіяльність правоохоронних органів у даній галузі;
•    Відсутність правової держави. 
 

Іннеса Свіца
Всі статті автора

Закарпаття

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією