Популярне

За дев’ять місяців поточного року споживання газу в Закарпатті скоротилось на 12,7 млн. куб. м

За дев’ять місяців 2015 року в Закарпатській області зафіксовано падіння обсягів споживання природного газу. За цей період споживачі використали майже на 12,7 млн куб.м або на 3,6 % менше ніж за аналогічний період 2014 року. Відповідно ПАТ «Закарпатгаз» недоотримало 10,2 млн. грн тарифної виручки від встановленого держрегулятором тарифу.

В порівнянні з 2012 роком споживання газу на Закарпатті скоротилося на 25,4%, зменшившись впродовж трьох років на 194,4 млн куб.м. За цей час «Закарпатгаз» недоотримав 74 мільйона гривень доходу.
 
Розподіл, або транспортування природного газу - це основне джерело доходу "Закарпатгазу". Падіння обсягів споживання призводить до значного зменшення тарифної виручки компанії, яка є основним джерелом фінансування робіт з модернізації та реконструкції газотранспортної системи, придбання необхідних матеріалів, оплати послуг, забезпечення діяльності аварійно-диспетчерських служб та встановлення лічильників газу. В свою чергу це створює дефіцит фінансування інвестиційної програми підприємства, - а це вже питання безпеки мережі в цілому
 
Факторів, які вплинули на різке зменшення обсягів споживання декілька. Підняття ціни на природний газ у декілька разів, і як наслідок, бажання споживачів зекономити кошти є однією з найвагоміших причин. Однак потрібно зважати і на те, що у травні 2015 року невиправдано вдвічі було зменшено норми споживання природного газу. До того ж в Закарпатській області найбільше споживають газу в побуті, а за нормами за блакитне паливо сплачує 6,1 тисячі клієнтів компанії. Тому виникли немалі спірні обсягі, які були заплановані і, ймовірно, використані споживачами, але не оплачені в тому обсязі, який відповідає дійсному споживанню.
 
Складне фінансове становище компанії також поглиблюється зростанням вартості основних матеріалів та обладнання, яке необхідно закуповувати для виробничої діяльності. Так, постійно зростає вартість побутових лічильників газу, металевих труб, як і ціна на газозварювальне обладнання, автозапчастини та пально-мастильні матеріали.

«Зменшення тарифних надходжень разом з істотним підвищенням цін на основні матеріали та обладнання стали причинами скорочення у компанії ресурсів для забезпечення повсякденної діяльності з обслуговування газових мереж», - зазначив перший заступник голови правління-головний інженер ПАТ «Закарпатгаз» Андрій Горват.
Тим не менш, незважаючи на непросте фінансове становище, ПАТ «Закарпатгаз» виконує регламентні роботи та забезпечує безаварійне та безперебійне постачання блакитного палива розподільчими газопроводами до осель клієнтів.

Ломакін Юрій Олексійович Фахівець із зв’язків з громадськістю
Всі статті автора

Закарпаття

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією