Популярне

Закарпатський ліс рятують сучасні електронні технології

Щодо пріоритетів діяльності Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства – боротьба з незаконними рубками та повернення авторитету лісівників. Одним із цих важелів є електронний облік деревини, метод, перейнятий у країн Європи.

Як розповідає директор ДП «Мокрянське ЛМГ» Володимир Куцин, суть сучасної технології полягає в тому, що кожна партія деревини маркується спеціальними електронними чіпами. У них закладена вся необхідна інформація про товар, починаючи від назви лісництва і закінчуючи якісними характеристиками. Хоча система електронного обліку не з дешевих, але вона себе виправдала. Адже цей метод - визначний крок у боротьбі з незаконними рубками і за останні два роки допоміг унеможливити намагання «чорних» лісорубів губити ліси Закарпаття. Що дало можливість зменшити збитки лісовому господарству та покращити екосистему.
У свою чергу майстер лісу Брадульського лісництва Мокрянського ЛМГ Ярослав Сойма розповідає, що електронний облік деревини – прозорий метод роботи лісівників:
- Всі водії, йдучи на погрузку в ліс, повідомляють нам про свої дії. А у кожну колоду, що вивозиться, встановлюється електронний чіп, де зашифрована інформація коли і хто зрубав, а також довжина, діаметр та об’єм зрубаного згідно лісорубного квитка дерева. Водію надається товарно-транспортна накладна та інші супровідні документи. Надалі інформація подається в єдину Всеукраїнську базу даних. Тож про так званих «чорних» лісорубів, які б перевозили необліковану деревину на цьому участку не може бути й мови. Це прозорий метод роботи лісівників. Адже лісівники цінують свою роботу, бо мають гідну зарплату та відповідні умови праці.
 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
Всі статті автора

Закарпаття

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Чер
12
Знайшовши якість і захист: де купити найкращі плівки для ламінування

Чи часто ви знаходите себе у пошуку ідеального рішення для збереження і захисту ваших важливих документів та фотографій? Ламінування є надійним способом зберегти документи від зносу, забруднень та вологості. Якщо ви шукаєте найвищу якість плівок для ламінування, то ви потрапили за адресою! У цій статті ми розкажемо вам про найкращі місця, де можна придбати плівки для ламінування, які гарантовано забезпечать вам бездоганний результат.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією