Популярне

Потяг до соцмереж виявили у пращурів вінничан

У Росії та Швеції британські вчені виявили наскальні малюнки, що служили аналогом сучасних соціальних мереж для первісних людей бронзового століття.

Археологи висловили думку, що знайдені первісні "полотна", кожне розміром з футбольне поле, використовувалися стародавніми племенами для спілкування один з одним. Малюнки давали можливість накопичувати знання і ділитися порадами, наприклад, навичками виживання та порадами з полювання. Крім того, на думку археологів, древні люди протягом тисячоліть поверталися в одні і ті ж місця, оскільки таке спілкування приносило їм комфорт і відчуття зв’язку з іншими. Кембриджський археолог Марк Сепуелл, що займається аналізом різних типів зображень, впевнений, що виявлені малюнки були для наших предків чимось особливим. "Я думаю, що люди йшли туди, оскільки знали, що і до них там були люди, - зазначив він. - Як і сьогодні, люди завжди хотіли відчувати зв’язок один з одним, і до появи писемного мовлення в ранніх суспільствах висловлювали свою індивідуальність з допомогою наскальних малюнків". "Схоже на статус в Facebook, що закликає до обговорення, наскальне мистецтво здається дуже соціальним і також відкритим для коментарів", - продовжив учений. Сепуелл досліджував дві ділянки наскального живопису, що містять близько 2500 зображень, - в російській Залаврузі, найбільшому місцезнаходженні наскальних зображень на Білому морі, і шведському Немфорсені. Використовуючи новітнє аналітичне програмне забезпечення, він порівняв картинки, розділяючи їх на "шари" для того, щоб зрозуміти на основі існуючих зображень, як змінювалося свідомість людей. Крім того, як вдалося з’ясувати вченим, зі своїм розвитком доісторичне мистецтво ставало "мобільним". "Зійшовши" зі скель, воно стало з’являтися на інструментах і посуді. При цьому подібні предмети вчені знаходять в основному на берегах річок, що свідчить про те, що пересувалися первісні люди на човнах.

Пише www.vinnitsa.info

Вінниця

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією