Популярне

Хліб у Вінниці знову може подорожчати

За словами самих же пекарів, лише зростання цін на складові у виробництві хліба (транспорт, зарплати, енергоносії) вже дає їм підстави підвищити відпускну вартість буханки мінімум на 5-7 копійок.

У разі подорожчання зерна і борошна (45-47% у собівартості хлібної випічки) зростання відпускних цін повинно скласти 10-15 копійок. Це означає, що нарізний батон у роздробі буде коштувати не 3,15-3,25 грн, а, швидше за все, 3,50 грн з урахуванням націнок мереж. Буханець пшеничного, в середньому, подорожчає до 4,75 грн замість нинішніх 4,35 грн, а житній буде продаватися по 5 грн замість сьогоднішніх 4,55 грн. Зі свого боку керівник Державного резерву України Олексій Лелюк запевняє, що подорожчання хліба не буде. За словами чиновника, з минулого року залишились величезні перехідні запаси зерна - близько 12 млн тонн. У деяких областях країни створені регіональні резерви продовольчої пшениці - ці заходи дозволять уникнути дефіциту борошна. Керівник консалтингової компанії "ААА" Марія Колесник переконана, що до виборів хліб точно дорожчати не буде з політичних причин. «Хліб традиційно вважається політичним продуктом, і його подорожчання відразу підірве реноме влади. Тому дерегуляції цін на ринку не відбудеться. Єдине, що можна спрогнозувати на найближчий час, це подальше зниження виробництва», - розповіла вона. Як повідомлялось, у поточному році споживання хліба скоротилось на 4,2%. За словами фахівців, хліб громадянам частково замінили дешеві овочі. ТСН

Вінниця

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією