Популярне

У Вінниці протестують проти звільнення директора школи

У Вінниці батьки та вчителі школи №19 протестують проти звільнення свого директора Дмитра Щербацького

Заява про звільнення молодого керівника учбового закладу підписана у п’ятницю, 17 серпня. Причиною для такого несподіваного кроку, на думку батьків десятикласників школи, став їхній лист до освітянських чиновників. У листі містилось прохання залишити цього року в школі єдиний десятий клас, хоча він кількісно і не дотягував до необхідного мінімума у 29 учнів.

- Батьки наших п’ятнадцяти десятикласників написали лист до департаменту освіти з проханням залишити в школі десятий клас, - говорить вчитель світової літератури Лариса Бояринцева. - В якості виключення. Cподівались на розуміння, підтримку та людський підхід. Адже наша староміська школа не велика, можна сказати сімейна. Сюди ледь не з діда-прадіда батьки приводять своїх дітей, покоління за поколінням. Чому ж ми маємо віддавати своїх старшокласників іншим школам. Там буде по два десятих класи, а в нас жодного?!

І батьки, і вчителі може й не дуже вірили у позитивне вирішення свого питання. Але принаймні точно не очікували, що звичайне звернення стане приводом для покарання талановитого 33-річного керівника.

Сам Дмитро Щербацький поки не коментує як і чому втрачає посаду. Але вчителі та батьки не мовчать. Вони обурені, адже вважають, що привід для звільнення надуманий. Мовляв, директора школи звинуватили у тому, що він не виконує розпорядження, хоча він усього лише не заважав батькам висловити свою думку освітянським чиновникам.

Не співрозмірність провини та покарання вилилось у нове звернення. Вчителі школи написали лист на ім’я директора департамента освіти та науки Вінницької міськради Володимира Буняка.

- Ми хочемо й надалі працювати під керівництвом Дмитра Володимировича, - висловлює загальну думку Лариса Бояринцева. - За ті три роки поки Дмитро Щербацький є директором у нашій школі відбулось багато позитивних змін. Про шкільні починання та успіхи пишуть у пресі. Наш унікальний шкільний сад каміння, який він своїми руками створював, телебачення всій Україні показало. А тут таке...

Вчителі та батьки й досі сподіваються, що звільнення директора - лише прикре непорозуміння. В іншому випадку готові відстоювати Дмитра Щербацького до останнього. Адже вважають, що такі керівні кадри Вінниця просто не має права розтрачувати даремно.

Втім, директор департамента освіти та науки Вінницької міськради Володимир Буняк висловлює протилежну думку.

- За результатами оцінки знань учнів старших класів, школа №19 нині серед трьох найгірших у місті, - говорить Володимир Буняк. - Серед вчителів школи немає здорової професійної конкуренції, прагнення вивести свій клас у кращі, адже він лише один та й учнів у ньому мало. Якби ці діти навчались у іншій школі, могли б продемонструвати значно кращі успіхи у навчанні. Саме цю думку директор школи мав довести батькам ще наприкінці минулого навчального року. А затягнув аж до серпня. Звісно, що ж робити, десятий клас у школі залишимо. Вже пізно щось міняти. Але з директором за результатами цієї ситуації ми мали серйозну чоловічу розмову, підсумком якої й стала його заява на звільнення.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Максим Зотов

Вінниця

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією