Популярне

У Вінниці втретє пройде свято хорового мистецтва

До 135-річчя з Дня народження Миколи Леонтовича під патронатом вінницького міського голови Департамент культури міської ради та обласна філармонія презентують Третій мистецький проект «Хорові асамблеї Миколи Леонтовича», що відкриється 1 грудня у вінницькому училищі культури і мистецтв, що носить ім’я великого композитора.

Сам проект був започаткований 2008-го року і з того часу він виправдовує свою мету – популяризацію призабутих духовних цінностей, що несе в собі хорове мистецтво та уславлення імені нашого геніального земляка Миколи Леонтовича.

Структурою проекту є постійнодіюча майстерня для хорових виконавців та композиторів. Раз на два роки відбувається проект «Концертних програм» і Всеукраїнський композиторський конкурс хорових творів. Саме твори-переможці мають честь бути виконаними на так званих «Концертних асамблеях».

В рамках Третіх Хорових асамблей Миколи Леонтовича цього року відбудуться: цикл концертів хорового мистецтва за участю аматорських дитячих академічних, народних хорових колективів Вінниччини, лекцій, виставок та кіносеансів. На багаточисельні прохання глядачів завершить тижневий марафон мистецька феєрія «На русалчин Великдень» за участю академічного симфонічного оркестру львівської філармонії, муніципального камерного хору «Вінниця» провідних солістів України.

Урочисте відкриття «асамблей» та хоровий марафон за участю колективів шкіл естетичного виховання міста відбудеться 1 грудня в училищі культури і мистецтв імені Миколи Леонтовича. Того ж дня у вінницьких бібліотеках розпочнеться літературно-інформаційний проект «Леонтович – слава і гордість Подільського краю».

3 грудня на першому поверсі Вінницької міської ради відкриється фотовиставка «Український Бах». А 5 грудня у концертній залі училища культури і мистецтв пройдуть майстер-класи та творчі зустрічі за участю народного артиста України, професора Віталія Газінського, професора Анатолія Завальнюка, композиторів-переможців всеукраїнських композиторських конкурсів ім. М. Леонтовича. 7 грудня у кінотеатрі «Родина» на вінничан чекає творча зустріч із Анатолієм Завальнюком та показ документальних фільмів «Музей Миколи Леонтовича» та «Микола Леонтович».

10 грудня у залі обласної філармонії відбудеться урочисте закриття проекту: із оперою «На русалчин Великдень» перед вінничанами та гостями міста виступлять академічний міський камерний хор «Вінниця», художній керівник Народний артист України, професор Віталій Газінський та Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, художній керівник та диригент – Айдар Торибаєв. Солісти: Вікторія Павлова, Олена Гончар, Вікторія Коломієць, Світлана Жевачевська, Алла Москаленко (Вінниця), Валерій Регрут (Одеса).

Інформує "Вінниця ОК"

Вінниця

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією