Популярне

У Вінниці створять муніципальну поліцію

29 березня депутати Вінницької міської ради прийняли рішення про створення у місті Муніципальної поліції. Цей підрозділ здійснюватиме контроль за станом благоустрою території міста, підтриманням чистоти та порядку у Вінниці, недопущенням стихійної торгівлі та паркування у невстановлених місцях. Муніципальна поліція створюється у Вінниці на зразок європейських міст, у яких такий орган вже давно досить вдало функціонує.

Вона є у містах Великобританії, Австрії, Німеччини, Нідерландів, Франції, Бразилії, Литви, Естонії, Польщі, Чехії та інших країн. В Україні муніципальна поліція законодавством наразі не врегульована, але міський голова Володимир Гройсман переконаний, що в майбутньому такий закон у державі все ж таки буде прийнятий і створення такого підрозділу у Вінниці є лише випередженням того, що незабаром буде запроваджене по всій Україні. Сьогоднішнім рішення депутати тільки затвердили процес реєстрації, тобто прийняли рішення про створення комунального підприємства. За словами міського голови, зроблено перший крок, а в подальшому для створення якісної системи необхідно провести значний обсяг підготовчої роботи. «Створення муніципальної поліції — це величезна відповідальність, яку ми взяли на себе, — каже мер міста. — Вона не буде ні в якому разі каральним органом, а буде контролювати порядок у місті. Далі перед нами постане питання формування кадрового резерву, адже працівники підприємства повинні бути освіченими та підготовленими». Дублювати функції працівників органів внутрішніх справ муніципальна поліція не буде, а виконуватиме обов’язки, які не входять до функцій державного органу. Однак взаємодіятиме з міліцією, забезпечуватиме попередження, запобігання та припинення правопорушень, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку у встановленому законодавством порядку. Муніципальна поліція буде займатися локальними питаннями поліпшення якості життя мешканців міста — контролюватиме дотримання правил благоустрою, недопущення стихійної торгівлі, паркування приватного транспорту в невстановлених місцях, утримання в належному стані закріплених за суб’єктами господарювання, установами, організаціями будівель, споруд та територій, підтриманням чистоти та порядку. Також муніципальна поліція займатиметься і охоронною діяльністю, адже буде ліцензованим суб’єктом господарювання. «Багато об’єктів муніципальної власності наразі охороняються застосовуючи інші організації, а тепер ці функції зможе виконувати муніципальна поліція заробляючи на себе, — зауважує міський голова. — Використання для цих функцій працівників муніципальної поліції допоможе зекономити бюджетні кошти». Установчий фонд новоствореного комунального підприємства складатиме 1,3 млн. грн. Однак в подальшому воно зароблятиме на себе само. «Нам потрібно все зробити, щоб муніципальна поліція була самодостатньою та самоокупною, і, я думаю, що в нас є всі можливості для того, щоб це зробити», — каже Володимир Гройсман.»


повідомляє www.tutvse.com.ua

Вінниця

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією