Популярне

У Запоріжжі “Золоте гроно” ратує за відродження виноградарства

До Запоріжжя на виставку-конференцію “Золоте гроно України-2016” з’їхалися кращі виноградарі зі всієї України. Учасники занепокоєні станом справ у галузі та ратують за відродження виноградарства в Україні, особливо в південних областях.

Виставку-конференцію “Золоте гроно України-2016”, яку урочисто було відкрито у запорізькому виставковому центрі “Козак-Палац”, організовано за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України за вітчизняним проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, що реалізується асоціацією MEDA. Вітаючи учасників “Золотого грона”, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький наголосив, що сільгосппідприємства, на жаль, майже втратили провідну роль у виноградарстві. На те декілька причин, серед яких недостатня фінансова підтримка з боку держави, а також брак належної матеріально-технічної бази галузі та скорочення фахівців. На сьогодні виноградарством займаються переважно фермери на невеличких площах, до 3-5 га, та здебільшого вирощують столові сорти винограду. А отже, постає питання про відродження виноградарства, особливо у південних областях, де продукція галузі, не зважаючи на високу енергоємність та трудомісткість, залишається прибутковою та рентабельною.
Учасники “Золотого грона” під час обговорення проблем галузі на тематичних сесіях, наголошували, що українське виноградарство можна підняти на належний рівень виробництва, але за умов фінансової підтримки держави, пільгового кредитування, ефективної податкової та цінової політики.
У Запоріжжі виставка-конференція “Золоте гроно” проводиться уже другий рік поспіль, тож стає доброю традицією та сприяє розвитку виноградарства, особливо на півдні країни, де галузь має всі шанси перетворитися на високоефективний конкурентоспроможний сектор аграрної економіки, повідомляє управління у справах преси та інформації Запорізької облдержадміністрації.
 

Петро Олійник
Всі статті автора

Запоріжжя

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією