Популярне

На запорізькій Хортиці випустили 400 врятованих кажанів

У Запоріжжі на острові Хортиці випустили на волю 400 кажанів, що цієї зими були врятовані волонтерами.

Понад дві сотні містян, родинами та з дітьми, минулої суботи підвечір зібралися на найвищому пагорбі Хортиці – Зоровій Могилі. Це унікальне місце на острові, і не тільки тим, що тут розташований музей просто неба «Скіфський стан» з кам’яними бабами та стародавніми курганами. Вважається, що Зорова Могила має надзвичайно сильну позитивну енергетичну силу, що межує з містикою. А отже, за задумом організаторів, це найкраща умова для першого польоту зграї кажанів, яких називають вампірами та розповідають всілякі страшилки. 

Фото Олексія Толмачова

Насправді ж, летучі мишки дуже милі. Бажаючих їх потримати в руках та випустити в небо було дуже багато, люди навіть вишикувались в чергу. Кажанів вистачило всім. Щоправда, перед польотом, їх годували личинками. Це на той випадок, щоб в найближчі дві-три години, поки мишки знайдуть собі їжу на волі, не були голодними та мали сили літати. Не випадково для цього був вибраний вечірній час, по сьомій годині, адже кажани – тварини нічні, вдень вони сплять.
Щоб не пораниться від пазурів мишок, їх саджали на руки в рукавичках. А ось, злітали не відразу. Кілька хвилин тулились до долонь. Їх можна було навіть погладити. А коли мишки здіймались в небо, їхній перший політ люди весело супроводжували вигуками. Емоції зашкалювали. Найбільше раділи діти.
Кажанів, що випустили на волю, дивом врятували цієї зими від загибелі. Під час ремонту балкону пошкодили їхнє кубло. Господарі квартири відразу ж викликали міських зоозахисників. Частина мишок загинула, вціліло лише чотири сотні ссавців. Їх забрала до себе додому Олеся Кулик. Разом з помічниками-волонтерами опікувалась кажанами. Реабілітаційному процесу тварин сприяли фахівці харківського центру рукокрилих «Фельдман Екопарку».

Фото Олесі Кулик

Два місяці врятованих кажанів тримали в холодильнику, в спеціальних коробках. А щоб випустити на волю, на Хортицю привезли в полотняних мішечках. Це вперше в Запоріжжі відбулась така подія. «Справжнє диво, до якого ми готувалися два місяці», - каже Олеся. Тож, у себе на сторінці «Фейсбук» запропонувала всім, хто випускав на волю врятованих кажанів, поділитися світлинами. Запоріжці охоче відгукнулись на цю пропозицію і уже у соцмережах масово постять свої «селфі» з мишками.
Запоріжці врятували кажанів з різновиду вечорниць, що включені до Червоної книг України, а також охороняються згідно з низкою міжнародних угод. Фахівці вважають, що влітку через спеку кажани з Хортиці емігрують до північних, більш прохолодних регіонів. А взимку повернуться назад. Як воно буде насправді, дізнаємося згодом, адже всі випущені на Хортиці ссавці мають на лапках спеціальні маркувальні кільця, що дозволить визначити географію їхнього переміщення.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…