Популярне

Як залишки лісів на Запоріжжі перетворюють на деревне вугілля

Запоріжжя – степова зона, лісів тут майже немає. А лісосмуги лишились без охорони, чим й скористались кмітливі ділки. Цілий завод з виготовлення деревного вугілля зафіксували активісти.

Завод з виготовлення деревного вугілля виявив у передмісті Запоріжжя, біля села Мар’їнки, місцевий активіст Сергій Тіунов, про що повідомив у себе на сторінці «Фейсбука» та, як доказ, опублікував світлини.


«В грудні, під час чергової прогулянки передмістям Запоріжжя, біля с. Марїнка знайшли цілий завод по виготовленню деревного вугілля. Викликали поліцію, написали заяву, бо ці люди промисловими засобами нищать наші лісосмуги. Пройшло 4 місяці. Зі сторони поліції жодних дій, завод працює. Шанові прокурор області Романов та глава нацполіції області Золотоноша, я звичайно можу зібрати 20-30 хлопців, поїхати туди та спалити все… Але сьогодні ні квітень 2014 року, коли всі правоохоронці поховалися і ми робили за них їхню роботу. Сьогодні квітень 2017 року, може, почнете працювати?!» - підписав світлини Сергій Тіунов.
У коментарях під світлинами дописувачі стверджують, що не тільки у передмісті Запоріжжя, така ж ситуація, зокрема, у Приазовському районі. Також викликали поліцію, звертались до чиновників, але марно.
Ситуація з лісами на Запоріжжі, схоже, безнадійна. За інформацією директора Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької ОДА Віталія Гордієнка, яку він оприлюднив на брифінгу у лютому цього року, запорізькі ліси практично ніхто не охороняє. Це через те, що лісові господарства області перевели на самофінансування, а отже тут були змушені скоротити штат. Як результат, лише за дев’ять місяців минулого року на Запоріжжі було вирублено 2266 гектарів лісосмуг. А засаджено новими деревцями лине 83 гектари, що у 15 разів менше, аніж вирублено. За переконанням чиновника, за рік від запорізьких лісів нічого не лишиться.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.