Популярне

Як залишки лісів на Запоріжжі перетворюють на деревне вугілля

Запоріжжя – степова зона, лісів тут майже немає. А лісосмуги лишились без охорони, чим й скористались кмітливі ділки. Цілий завод з виготовлення деревного вугілля зафіксували активісти.

Завод з виготовлення деревного вугілля виявив у передмісті Запоріжжя, біля села Мар’їнки, місцевий активіст Сергій Тіунов, про що повідомив у себе на сторінці «Фейсбука» та, як доказ, опублікував світлини.


«В грудні, під час чергової прогулянки передмістям Запоріжжя, біля с. Марїнка знайшли цілий завод по виготовленню деревного вугілля. Викликали поліцію, написали заяву, бо ці люди промисловими засобами нищать наші лісосмуги. Пройшло 4 місяці. Зі сторони поліції жодних дій, завод працює. Шанові прокурор області Романов та глава нацполіції області Золотоноша, я звичайно можу зібрати 20-30 хлопців, поїхати туди та спалити все… Але сьогодні ні квітень 2014 року, коли всі правоохоронці поховалися і ми робили за них їхню роботу. Сьогодні квітень 2017 року, може, почнете працювати?!» - підписав світлини Сергій Тіунов.
У коментарях під світлинами дописувачі стверджують, що не тільки у передмісті Запоріжжя, така ж ситуація, зокрема, у Приазовському районі. Також викликали поліцію, звертались до чиновників, але марно.
Ситуація з лісами на Запоріжжі, схоже, безнадійна. За інформацією директора Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької ОДА Віталія Гордієнка, яку він оприлюднив на брифінгу у лютому цього року, запорізькі ліси практично ніхто не охороняє. Це через те, що лісові господарства області перевели на самофінансування, а отже тут були змушені скоротити штат. Як результат, лише за дев’ять місяців минулого року на Запоріжжі було вирублено 2266 гектарів лісосмуг. А засаджено новими деревцями лине 83 гектари, що у 15 разів менше, аніж вирублено. За переконанням чиновника, за рік від запорізьких лісів нічого не лишиться.

Петро Олійник
Всі статті автора

Запоріжжя

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією