Популярне

У Запоріжжі Вербну неділю святкують з яйцями

Вербна неділя для Запоріжжя тепер стала подвійним святом. Окрім безпосередньо християнського, пов’язана ще й знаменною подією Вербної неділі 13 квітня 2014 року, коли містяни дали відсіч сепаратизму.

Сьогодні, 9 квітня, на Вербну неділю запоріжці святкують третю річницю «яєчної неділі». Так її назвали, тому що саме яйцями закидали сепаратистів. Звідти й ще один неоднозначний вислів: «Запоріжжя з яйцями». Крім яєць, запоріжці щедро посипали сепаратистів ще й борошном. Завдяки такій харчовій суміші, а також дощику – юрба путінських адептів перетворилися у сепаратистів у тісті. Їхня спроба створити так звану «народну республіку» на Запоріжжі, за путінським сценарієм, була зведене нанівець.
Приурочений цій події фестиваль «Запоріжжя – місто з яйцями» проводиться щороку на Вербну неділю. Сьогодні - це уже втретє. Після церкви та освячення верби запоріжці, попри дощ, зібрались в центрі міста, де на них чекало безліч різноманітних заходів, серед яких тематичні виставки, конкурс писанкарів, вело-квест «Вкруту», флеш-моб «Крапанка ZP», відкритий мікрофон «Гоголь-Моголь», ярмарок «Волонтерські вареники ZP» тощо.
«Неймовірний день! Незважаючи на дощ, наш фестиваль "Запоріжжя - місто з яйцями" все таки відбувся. На жаль, погода дещо зіпсувала , але не нашу писанкову локацію. До нас прийшло багато людей, і майже всі з дітьми. Вчились мистецтву писати писанки у відомої майстрині з Дніпра, члену Національної Спілки Майстрів України Юлії Датченко. Позитивні емоції зашкалювали!» - ділиться своїми враженнями запорізька майстриня із зернової писанки Наталя Бабенко.
А на місці, де три роки тому запоріжці шпурляли у сепаратистів яйця, а ті прикривались парасолями, сьогодні молодь влаштувала флеш-моб, і також з парасольками – про те, що сепаратистів уже нема, а парасольки потрібні для захисту від дощу. «Крапанку ZP» зафільмувало Громадське ТБ Запоріжжя.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.