Популярне

Як на славетній Хортиці молодь поповнює лави козацтва

Скласти козацьку присягу на славетній Хортиці – це знаменна подія для молоді, що поповнює лави сучасних запорожців. Перед рідною землею та пам’яттю звитяг козацтва юнаки заприсягаються шанувати історію та традиції, гартувати себе розумово, фізично та морально в ім’я незалежності та процвітання України.

Урочисто пройшла посвята у козаки учнів Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти. За стародавнім звичаєм, спочатку була служба Божа у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, що на Хортиці. Після якої з благословення священика УПЦ Київського патріархату отця Василя бранці заприсяглися перед рідною землею та пам’яттю звитяг козацтва - шанувати та сумлінно вивчати історію та традиції українського народу, гартувати себе розумово, фізично та морально, щоб чесно і віддано служити Батьківщині в ім’я її незалежності та процвітання.
Привітав козачат голова Великої ради отаманів Запорозького козацтва Дмитро Сухінін. «Це вельми важливо, що в наш час, коли країна бориться за свою незалежність, молодь прагне в своїх навчальних закладах створювати курені, поповнювати лави козацтва, щоб належно захищати від російських загарбників нашу Батьківщину», - наголосив він.
За словами очільника козацтва, практично у всіх учбових закладах Запорізької області, в школах та училищах створені курені, діють молодіжні козацькі організації , відповідно проводиться й виховна робота.
«Відродження та розвиток козацьких традицій стає новим напрямком у системі виховної роботи майбутнього покоління. Українському козацтву відводиться особлива роль в утвердженні громадського суспільства, формуванні національної ідеї й державності України. Певно саме таким й має бути сучасне патріотичне виховання молоді», - зазначив директор політехнічного центру професійно-технічної освіти Володимир Полухін.
Запорізький край завжди був центром формування вільного козацького війська – лицарів-захисників українського народу від у боротьбі із загарбниками, таким він залишається й донині. Славетні сторінки історії міста Запоріжжя овіяні натхненними справами багатьох поколінь, а нинішньому випало на долю звільнити Донеччину та Крим від російських окупантів. Юнаки, що склали козацьку присягу: Олександр Швець, Максим Коровник, Владислав Полінніков, Ілля Турчин, Євген Босієв, Максим Рашевченко, Тимофій Ремша – добре усвідомлюють всю відповідальність, яку вони взяли на себе тут, на священній Хортиці. Тепер у них все має бути так, як у пісні: «Гей, козак – козаченько, тай хоробре серденько. Ой, міцні в нього руки – ворогам для науки!»

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.