Популярне

Намолені маскувальні сітки відправляють в АТО запоріжці

З початку цього року уже декілька маскувальних сіток відправили в АТО віряни запорізького Свято-Троїцького кафедрального собору УПЦ Київського патріархату. Причому, ці сітки - намолені. Плетуть їх віруючі з молитвами безпосередньо в храмі. 

Запоріжжя – прикордонне місто. За двісті кілометрів звідси – передова. Тож, волонтерам роботи вистачає. Тут й техніку ремонтують, і продукти заготовляють, і багато-чого іншого, як кажуть, викладаються по повній програмі. Зокрема й маскувальні сітки плетуть. По місту таких дуже багато самоорганізованих волонтерських громад. Одна з них розпочала діяти на початку цього року в Свято-Троїцькому кафедральному соборі УПЦ Київського патріархату. Безпосередньо в храмі. У крайньому кутку, під іконою Стефана Первомученика, встановили дерев’яну підставку та почали плести. Вечорами по будням, у вільний від роботи час. Звісно ж, з молитвами. Так що, ці маскувальні сітки намолені – зроблені на славу Божу та в ім’я перемоги наших воїнів.


Запорізькі віряни УПЦ Київського патріархату вже відправили на фронт декілька маскувальних сіток. Ось, цими днями чергову передали керівнику «Солдатського привалу» Галина Гончаренко. Гостел, яким вона опікується, добре відомий в Україні. Розташований він на залізничному вокзалі «Запоріжжя-1», де мають можливість відпочити транзитні АТОшники. Кому скільки треба – декілька годин, або добу та більше – поки чекають на свій потяг. У гостелі «Солдатський привал» коштом та зусиллями містян створені всі умови, щоб можна було поспати, поїсти, або за потреби помитися та навіть попрати свій одяг. Крім того, зважаючи на зручне транспортне розташування, гостел додатково ще й слугує центром, через який відправляються волонтерські гостинці на фронт. Тому церква й передала маскувальну сітку пані Галині, а в «Солдатському привалі» оперативно визначать, на якій ділянці передової ця сітка буде найпотрібніша.


Разом із сіткою цього разу віряни передали на фронт ще й воскові «грілки», виготовлені з 200 кілограмів огарків церковних свічок. Їх на передову повезла волонтерка Ніна Фенченко. За допомогою цих «грілок» військові в окопах освітлюють бліндажі та підігрівають собі їжу.


Також жінки плетуть й теплі речі: светри та шкарпетки для воїнів, причому, із залишкових клубочків ниток. Це ті клубочки, з яких уже нічого не сплетеш, маленькі, і вони валяються десь вдома без потреби. Їх люди приносять або в церкву, або в «Солдатський привал». А звідси забирають майстрині. На світлині – шкарпетки, що із залишкових клубочків ниток сплила Ганна Васніцова. Здебільшого вона плете жилетки під броніки. З передової хлопці просять побільше таких вовняних безрукавок, під броніками з ними й тепло, й комфортно.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Гру
04
Тернопільский інститут: перезавантаження 2.0, Або полювання на відьом і відьмаків триває

В горезвісному Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти продовжує свою роботу комісія із люстрації кадрів, мета якої – повне і остаточне очищення колективу інституту від комуністично-медведчуківсько-путінської камарильї, яка впродовж років підступно розвалювала не лише цей заклад, але й систему шкільної освіти області в цілому.

Гру
04
Одразу двоє представників Тернопільщини взяли участь у конкурсі «Кращий бухгалтер України – 2017»

Брати Юрій та Павло Іванечко 30 листопада відвідали найпрестижнішу подію року конкурс «Кращий бухгалтер України» що відбувся у Києві. Незмінними організаторами конкурсу є Бухгалтерський клуб Баланс та інтернет-ресурс Uteka, конкурс відбувається за підтримки Міністерства фінансів України та Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Про сам конкурс та участь у ньому поспілкуємося із учасниками.

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.