Популярне

Як тендітні львів’янки підставили своє плече запорозьким козакам, щоб перемогти у війні на Сході

Про візит союзянок на Хортицю, що передали хоругви козацькій церкві Покрови Пресвятої Богородиці, вчора, 18 квітня, йшлося у програмі «Вечір у Львові».

У студію на ТРК Львів, на годинний прямий ефір до Ксенії Клим, завітали голова ВГО «Союз Українок» Ореслава Хомик, доцент кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв Роксолана Косів та кандидат наук з державного управління, доцент Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Ористлава Сидорчук.


Гості студії детально розповіли про хоругви для козацької церкви Покрови Пресвятої Богородиці, що на Хортиці. Хто ініціював, фінансував та виготовляв, а точніше, створював, бо ці хоругви – справжній витвір сакрального мистецтва. Взялись за цю нелегку справу, тому що жінка завжди підтримувала своїм плечем чоловіка. Нинішня війна на Сході у певній мірі перегукується з часами козацької доби, коли запорожці боронили Батьківщину від загарбників. «Якщо згадати часи козаччини, і якщо чоловік ішов на Січ, то за жінкою було не тільки три кути, але всі чотири кути, - наголошує Орислава Хомик. - Ми любимо повторювати, що виховуючи хлопчика, виховуємо мужчину, виховуючи дівчинку, виховуємо націю. Жінка береже традиції в домі і в країні».
До речі, пані Орислава  вперше в житті побувала на Хортиці, і кожному рекомендує відвідати цю нашу, українську святиню. Хоругви на Хортицю були привезені за тиждень до Великодня, на Благовіщення освячені у Києві. Вони двосторонні, а це вісім ікон. З ними козацька церква, як сказав тамтешній панотець, ожила.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.