Популярне

У Запоріжжі хочуть зберегти Леніна

Про збереження пам’ятника Леніну, декомунізованого рік тому, вирішуватиме запорізька міськрада у травні. Підставою для того стала електронна петиція, за яку уже проголосувало, станом на сьогодні, 29 квітня, аж 812 містян.

На кількасот тисячне місто 812 голосів, по суті, крапля у морі. Втім, петиція щодо цього, як у ній зазначено, монументального витвору, що треба зберегти, набрала найбільше голосів. Тобто всі інші петиції про вирішення важливих питань функціонування міста, зокрема, що стосується поліпшення роботи комунальних служб, автошляхів тощо, як кажуть, пасуть задніх – мають десятки голосів, лише деякі по дві-три сотні.
За Леніна – у Запоріжжі переймаються літні особи, про що свідчать громадські слухання з цього питання. Триватимуть ці слухання до 31 травня. А проект рішення про розгляд «ленінської» петиції на сесії уже з’явився на сайті мерії.
Нагадаємо, запорізького Леніна, пам’ятник якого височів над Дніпром навпроти острова Хортиці, знесли у березні 2016 року. Причому, тривав цей процес 29 годин. Тоді тисячі містян спостерігали, як пиляють «вождя пролетаріату», і коли він нарешті відірвався від постаменту, запоріжці щиро раділи.
До речі, цей пам’ятник найбільше прославився, коли йому вдягли вишиванку. Звісно, ганебне явище з категорії «вишиватників». Втім, це було найпопулярнішим місцем для «селфі», як місцевих мешканців, так й численних туристів.
Нині на п’єдесталі, де стояв цей «монументальний витвір», жовто-блакитні прапори. Постамент так й не демонтували.
А ось, скульптура «вождя» з протягнутою рукою, що вказувала на Захід (мовляв, Захід нам допоможе), вилита з бронзи, зараз лежить на складі КП «Водоканал».

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…