Популярне

У Запоріжжі анонсували ходу «безсмертного полку», містян закликають бути обережними

У Запоріжжі на 9 травня анонсовано ходу так званого «безсмертного полку», що фінансується за особистою путінською вказівкою. Якщо це станеться, свободівці закликають земляків бути обережними.

Бути обережними 8 та 9 травня закликає голова запорізької «Свободи» Костянтин Денисов. За його переконанням, влада, СБУ та поліція зобов’язані перешкодити проведенню цього заходу, адже проект «безсмертного полку» фінансується за вказівкою Путіна від 5 квітня 2016 року №68-рп. Фінансує цей захід загальноросійський громадський фонд «Національний благодійний фонд», що, як відомо, спеціалізується на реалізації подібних проектів в країнах СНД. «Це пряма агентура Кремля», - наголошує Костянтин Денисов у своєму дописі на «Фейсбуці». Тут же називає ЄДРПОУ реєстрації, зокрема, запорізького підрозділу ГО «Безсмертний полк» – вулиця Дудикіна, 16-А, квартира 29.


Як з’ясували журналісти «Форпосту», за цією адресою, згідно реєстру, мешкає Костянтин Мамросенко, що у 2014 році разом з «Моторолою» брав участь в захваті Харківської ОДА, після двох місяців у СІЗО вийшов під залог в 97 тисяч гривень. Запоріжцям він відомий, як ярий захисник пам’ятника Леніну, який він запропонував встановити в «комуністичному заповіднику» міста.
Вперше «безсмертний полк» чимчикував у Томську на 9 травня 2007 року. Згодом ідею цього заходу було взято на озброєння кремлівськими ідеологами. Й вже у 2015 та 2016 роках особисто Путін брав участь у столичних «безсмертних полках». Суть – демонстранти несуть портрети своїх родичів, що воювали у 1941-1945 роках. За повідомленнями ЗМІ, далеко не всі учасники «безсмертних полків» були щирими. На захід силоміць зганяли здебільшого учнівську молодь, які масово по закінченню ходи портрети викидали у смітники, або ж на запитання журналістів не могли відповісти, чий портрет вони несуть.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.