Популярне

На Запоріжжі козацькому роду нема переводу: Як сучасні січовики у патріотичні експедиції ходять (фоторепортаж)

Сучасні запорізькі січовики щойно повернулись з чергової експедиції рідним краєм, під час якої упорядковували стародавні козацькі могили.

Нинішня експедиція пролягла за маршрутом Оріхівського, Пологівського, Бердянського та Приморського районів Запорізької області. Тут, власне, як й повсюди в степах Півдня, на місцевих кладовищах, а то й просто серед полів, збереглися козацькі хрести. Багато таких, що розбиті, або ж похилились та погрузли у землю. Майже повсюди – стародавні козацькі могили занедбані, поросли чагарником та бур’яном. А місцеве населення, на жаль, вдає, що їм нема до цього діла. Зазвичай, за могилами своїх родичів доглядають, а козацькі хрести, що тут же, поряд, оминають. Це наслідки комуністичного режиму, що орудував тут добрих сім десятків років. Ось, саме, щоб пробудити людську свідомість, й спрямували запорізькі січовики свої патріотичні експедиції, що проводять уже другий рік поспіль. Причому, до складу групи експедиції обов’язково входять науковці, краєзнавці та дослідники історії козацтва, а також АТОшники. Як й цього разу поїхали відновлювали стародавні козацькі могили: начальник штабу 37-го батальйону, полковник ЗСУ Ілля Лапін, старійшина січової спілки, полковник козацтва Олександр Горшков, козак Запорозького війська низового «Запорозька Січ» Богдан Рижов, заступник директора Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти Михайло Живиця, викладач 89-ї школи Сергій Ігнатенко, козак Хортицького полку Микита, викладач Січового колегіуму Андрій Тощев та його учні. Очолив експедицію голова козацької обласної координаційної ради Дмитро Сухінін.


Під час експедиції його учасники не тільки навели лад на стародавніх козацьких могилах, а й ще зустрілись з прикордонниками Бердянської застави, де вшанували пам’ять Героя Другої світової війни Карацупи.

У населених пунктах, за маршрутом експедиції, а також в батальйоні морської піхоти - розгортали виставку книг з Першої національної громадської козацької історичної бібліотеки імені князя Дмитра Байди-Вишневецького, якою керує Дмитро Сухінін. Морпіхам навіть залишили частину книг, тепер у них буде своя філія козацької бібліотеки.

«За останні три роки боротьби за незалежність нашої країни стало доброю традицією проведення, започаткованих Координаційною радою з питань козацтва при Запорізькій ОДА,  патріотичних акцій серед воїнів та населення області, - говорить Дмитро Сухінін. - Наші дії спрямовані на підвищення рівня знань в сфері національної, культурної та історичної спадщини Руси-України, Гетьманської держави , УНР та сьогодення. Тому шанобливе ставлення до місць, пов’язаних з героїчним минулим запорожців, в тому числі й до стародавніх козацьких могил, ретельне вивчення історії рідного краю - є пріоритетним, а отже й одним із головних чинників успіху в край важливому питанні великого геополітичного завдання - створення могутньої, сучасної, високотехнологічної держави на теренах європейського простору, як поважного учасника світових процесів розвитку людства».

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.