Популярне

У Запоріжжя вшанували жертв Катинської трагедії

Жертв Катинської трагедії, що сталася 77 років тому, а також польських військовополонених, що у 1939-40 роках утримувались на території міста, в радянському концтаборі, та були страчені чекістами, молитовно вшанували у Запоріжжі за участю Генконсула Польщі у місті Харкові Януша Яблонського та радника польського Міністерства з питань репресованих Яна Сороки.

Містяни, серед яких чимало було представників польської діаспори Запоріжжя, і навіть з Енергодара, а також поважні польські гості Януш Яблонський та Ян Сорока, священики Римсько-католицької церкви на чолі з єпископом Яном Собілою та військовий капелан Української православної церкви Київського патріархату отець Петро Міськович поклали квіти до пам’ятного знаку польським військовополоненим, яких у 1939-40 році утримували у радянському концтаборі на території Запоріжжя. Цей пам’ятний знак розташований у парку поряд зі Санкутуарієм  Бога Отця Милосердного, де після покладання квітів був відслужений молебень.


За словами Януша Яблонського, про польських військовополонених, що, зокрема, утримувались у Запоріжжі, в радянському концтаборі № 100 НКВС, стало відомо завдяки спільним зусиллям та пошуковій роботі міських істориків та археологів. За сприяння він вдячний місцевій владі. На жаль, за словами Генконсула, російські архіви й досі закриті. Чимало імен встановлено, проте, в цілому понад три тисячі – залишаються невідомими.
Поляки із сотого концтабору були взяті у полон у 1939 році, коли Гітлерівська Німеччина та Сталінський СРСР напали та окупавали Польщу, і почалась Друга Світова війна. Відомо, що військовополонені бунтували, радянські чекісти багатьох стратили. Інших використовували, як рабів, на різних роботах.


Світлини Олени Піддубної.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.