Популярне

У Запоріжжі тепер можна покататися на справжній козацькій «чайці» довкола Хортиці

У Запоріжжі вперше запровадили екскурсії Старим Дніпром, понад островом Хортицею, на козацькій «чайці», збудованої місцевими майстрами за стародавнім кресленням запорожців.

Відтепер кожен бажаючий може покататися на справжній козацькій «чайці». На власні очі побачити, яка вона насправді. Доторкнутися до судна, навіть повеслувати та відчути себе козаком, звісно за певну плату. Перша екскурсія відбулася вчора, 7 травня. Судно вийшло з міського центрального пляжу, далі Дніпром обійшло довкола Хортиці до острова Байди. Цю захоплюючі мандрівку на козацькій «чайці» з неперевершено красивими краєвидами по обидва береги Дніпра супроводжувала розповідь екскурсовода.
«Чайка» зібрана на шталт козацького судна XVIII століття майстрами приміського селища Кушугум, де й донині мешкають люди, що вважають себе нащадками запорозьких козаків. До речі, історично Кушугум якраз й був заснований січовиками, тут були їхні зимівники. Тож, можна вважати, що нинішня «чайка» - справжня, козацька. Вміщує вона близько півсотні осіб.
Варто також сказати, що півроку тому, у жовтні 2016, на острові Хортиця відбулась презентація козацьких суден XVII-XX сторічь, що були підняті археологами з Дніпра та зберігаються у спеціальному ангарі. Тут уже відреставровані байдарка та дубель-шлюбка, також є бригантина, довбанка, козацька «чайка» тощо. Чимало якорів. Національний заповідник «Хортиця» планує всі ці унікальні археологічні знахідки, аналогів яких нема ніде у світі, розмістити у музеї, або створити окремий музей судноплавства у Запоріжжі. Тож, у туристів є можливість побачити стародавні козацькі судна, а потім ще й покататися на «чайці».

  Відео: Громадське ТБ Запоріжжя

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.