Популярне

На запорізькій Хортиці всіх загиблих в АТО вписали до козацького реєстру

Всіх загиблих в АТО вписали до козацького реєстру - за рішенням Великої ради отаманів Запорозького козацтва, що відбулась на славетній Хортиці минулої суботи, 3 червня.

Всіх загиблих воїнів в АТО вписано до Реєстру Запорізького козацького звичаєвого лицарського ордену князя Байди-Вишневецького. Таке рішення ухвалила Велика рада отаманів, що прибули на острів Хортиця для участі у Козацькому Колі. Про це повідомляє керівник обласної козацької координаційної ради Запорізької ОДА Дмитро Сухінін. Відповідні Родові Грамоти були вручені батькові загиблого героя Олександра Говорухи – Миколі Семеновичу Говорусі, який взяв участь у Козацькому Колі. Запрошений до слова, Микола Семенович закликав допомагати сім’ям загиблих в АТО, зміцнювати зв’язки з армією та виховувати нинішнє молоде покоління на історичних традиціях запорозького козацтва.


На Козацькому Колі Тризну по загиблих козаках відслужив священик Української православної церкви Київського патріархату отець Василь. По закінченню на води Славутича був спущений поминальний хрест та вінок.   
Нагадаємо, на Козацькому Колі, що поблизу урочища Чорної скелі та Січової Брами острова Хортиці, щороку кожну першу суботу червня уже традиційно збираються українці на Тризну по козаках Запорозької Січі, знищеної 5 червня 1775 року. Чверть століття тому ініціатив цей захід В’ячеслав Чорновол, Гетьман українського козацтва з 1991 року.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…