Популярне

У Запоріжжі звільняють від реклами архітектурні мотиви давнього Вавилонського царства

У запорізькому соцмісті, на одному з будинків, що на проспекті Соборному, 177, сьогодні, 12 червня, розпочали демонтувати рекламні борди, які повністю затуляли парадний фасад.

Зняти рекламні борди не тільки з цього, а й зі всіх будинків, що є пам’ятниками архітектури, фактично змусили журналісти за підтримки громадськості. Першим почали звільняти від рекламних наклейок 177-й будинок на проспекті Соборному.
За даними Департаменту архітектури та містобудування міськради, будинок №177 на проспекті Соборному вважається пам’ятником архітектури, що гармонійно поєднує елементи архітектури конструктивізму та архітектурні мотиви давнього Вавилонського царства.
А ось, соцмісто, де розташований цей, 177-й будинок, вважається оригінальним архітектурним комплексом, "ідеальним соціалістичним містом". Його споруджували у двадцятих роках минулого століття на території так званого тутешнього шостого посьолка пролетарів. До речі, на Всесвітній виставці у Парижі, у 1937 році, а потім у Нью-Йорку, у 1939 році – запорізьке соцмісто було визнане еталоном містобудування. Пережило Другу світову війну. А нині – добряче спотворене. Від архітектурного шедевру майже нічого не лишилось. Зокрема, десь із середини сімдесятих років минулого століття тут на балконах почали споруджувати "курятники". Тепер це називається "євробалконами". Їх тут чимало, на будь-який смак. Крім того, знесли деякі споруди. Приміром, туалет з аркою. Вздовж будинків понатикували безліч "будок", так званих малих архітектурних форм тощо. Зрозуміло, архітектурна цілісність повністю порушена. Соцмісто тепер має дуже жалюгідний вигляд, зовсім не привабливе.


Світлина Громадського ТБ Запоріжжя.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…