Популярне

Запоріжці перетворились на "жебраків у власній домівці" - Чому?

Запорізькі ЗМІ та соцмережа не залишили поза увагою запис у Facebook депутата міськради Андрія Согоріна, де він звинувачує місцеву владу у лобіюванні інтересів людей з "донецькою пропискою". Запоріжці по-різному відреагували на це, і навіть дали слушні поради.

"Виникає відчуття, що я живу у поганому сні", - зізнався нардеп, і далі дісталось всім – і опоблоківцям у вишиванках, і майданівцям "перефарбованим", патріотам, що "не бачать далі свого носа". Певно основною причиною такого обурення стало те, що АТОвцям "землю не дають і демонстративно плюють їм в обличчя, передаючи десятки гектарів госпадам з донецькою пропискою". Андрій Согорін, який служив в АТО, на завершення додав: "Здається, за пару років АТОвці змушені будуть на колінах просити "жителів Донбасу" вибачення".


У певній мірі Андрій Согорін має рацію. Все це так, що він каже. Адже у міськраді найчисельніша опоблоківська фракція тощо. Проте, ці проблеми можна вирішити, все залежить від дій громади міста, наголошує Олександр Павленко. "Вихід для запорізької громади є", - написав він у Facebook. Та радить депутатам, перш за все, почиститись. А для цього - треба волю мати, тверезу голову та, головне, реальну підтримку своїх виборців.


"Для початку, - наголошує Олександр Павленко, - конче потрібно ще раз перечитати Конституцію України (особливо розділ про місцеве самоврядування). З 2006 року Статут запорізької громади фейковий. Висить на сайті мерії, як "недороблений непотріб". Цей Статут, після Конституції України є головним законом-договором між громадянами та обраними легітимно виконавчими органами з чіткою підзвітністю та відповідальністю. Називатися депутатом і бути легітимним, делегованим від громади представником інтересів громадян, - це різні речі і за правами, і за обов’язками. Дуже просто сховатися за мандатом і скиглити про те що їх більше, все блокують, ніж реально скористатися можливістю та вивести прахвостів, які купили за гречу місце в сесійній залі. Панове патріотичні обранці ! Включіть нарешті мізки та зніміть окуляри (рожеві та чорні)… Хоча б для себе зрозумійте, що таке територіальна громада за Конституцією, і чому її досі в Запоріжжі немає! Чому прийдешні "донецкіє" господарюють замість того, щоб служити? Кому й що в Запоріжжі належить, і чому запоріжці "жибраки у власній домівці"? Хто кладе собі в кишені гроші за оренду Національного Багатства Запорожського Краю? З якого дива по беспределу? Як майно територіальної  громади "заскочило" до приватних кишень окремих хитрунів? Чому суди, поліція, прокуратура - це приватні бізнеси, бо громаді не підзвітні? Хто їх заснував всупереч Основному Закону? Чому дихаємо отрутою, а прихватизатори мільйони до кишень собі кладуть? І це далеко не всі питання однієї ланки, що зветься – узурпація влади".

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.