Популярне

У Запоріжжі відкрили Музей бойової слави 55-ї артилерійської бригади

Новий музей відкрили сьогодні, 22 червня, у Запоріжжі. Його експонати розповідають про бойовий шлях, перемоги та сьогодення 55-ї окремої артилерійської бригади.

У Запоріжжі цю бригаду містяни люб’язно називають "п’ятдесятп’яткою", бо вона – одна з підшефних. За ці роки війни, починаючи з 2014-го, волонтери постійно опікуються артилеристами, у лави яких, за першою хвилею призову, добровольцями пішло чимало запоріжців, чоловіки із запорізького Майдану.
Тепер, певно, не й полічити, приміром, кількість "ВарениківZP" – ярмарків, на яких волонтери збирали кошти для потреб підшефної "п’ятдесятп’ятки", а також чохлів на гармати, що шили, та сплетених маскувальних сіток тощо. Про волонтерські "ВареникиZP" знає вся Україна. А ось, про те, що відбувалось на передовій, як воювала підшефна "п’ятдесятп’ятка", з певних міркувань, якщо й розповідали, то помірно – військова таємниця. Зібрали та упорядкували інформацію для свого музею артилеристи за підтримки Запорізького обласного краєзнавчого музею. Його виставкові експозиції розповідають про бойові будні артилеристів, перше бойове хрещення, перемоги. Названі й бійці, які не повернулись із зони АТО. Їх двадцять вісім. Одинадцять артилеристів "п’ятдесятп’ятки" та ще один боєць й досі лишаються безвісті зниклими. Частина експозиції приурочена Другій світовій війні. До речі, дата відкриття музею була вибрана не випадково. 22 червня – 95-річчя Василя Петрова, ім’я якого з 2010 року носить бригада. Генерал-полковник Василь Петров – запоріжець, служив у ракетних військ та артилерії Головного командування Сухопутних військ ВСУ. 
Відкриття музею стало можливим, завдяки допомозі за рахунок Фонду оборони області. На цьому наголосив очільник облдержадміністрації Костянтин Бриль. Адже мусимо пам’ятати героїчний подвиг земляків, написав він у Facebook, проілюструвавши цей захід світлинами.

Петро Олійник
Всі статті автора

Запоріжжя

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією