Популярне

У Запоріжжі відкрили Музей бойової слави 55-ї артилерійської бригади

Новий музей відкрили сьогодні, 22 червня, у Запоріжжі. Його експонати розповідають про бойовий шлях, перемоги та сьогодення 55-ї окремої артилерійської бригади.

У Запоріжжі цю бригаду містяни люб’язно називають "п’ятдесятп’яткою", бо вона – одна з підшефних. За ці роки війни, починаючи з 2014-го, волонтери постійно опікуються артилеристами, у лави яких, за першою хвилею призову, добровольцями пішло чимало запоріжців, чоловіки із запорізького Майдану.
Тепер, певно, не й полічити, приміром, кількість "ВарениківZP" – ярмарків, на яких волонтери збирали кошти для потреб підшефної "п’ятдесятп’ятки", а також чохлів на гармати, що шили, та сплетених маскувальних сіток тощо. Про волонтерські "ВареникиZP" знає вся Україна. А ось, про те, що відбувалось на передовій, як воювала підшефна "п’ятдесятп’ятка", з певних міркувань, якщо й розповідали, то помірно – військова таємниця. Зібрали та упорядкували інформацію для свого музею артилеристи за підтримки Запорізького обласного краєзнавчого музею. Його виставкові експозиції розповідають про бойові будні артилеристів, перше бойове хрещення, перемоги. Названі й бійці, які не повернулись із зони АТО. Їх двадцять вісім. Одинадцять артилеристів "п’ятдесятп’ятки" та ще один боєць й досі лишаються безвісті зниклими. Частина експозиції приурочена Другій світовій війні. До речі, дата відкриття музею була вибрана не випадково. 22 червня – 95-річчя Василя Петрова, ім’я якого з 2010 року носить бригада. Генерал-полковник Василь Петров – запоріжець, служив у ракетних військ та артилерії Головного командування Сухопутних військ ВСУ. 
Відкриття музею стало можливим, завдяки допомозі за рахунок Фонду оборони області. На цьому наголосив очільник облдержадміністрації Костянтин Бриль. Адже мусимо пам’ятати героїчний подвиг земляків, написав він у Facebook, проілюструвавши цей захід світлинами.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.