Популярне

Запоріжжя вимирає – екоцид "Запоріжсталі" екс-депутат обіцяє показати Європі

Факти жахливого екологічного стану у Запоріжжі: документи та світлини - обіцяє показати Європі громадський діяч та екс-депутат міськради Рудольф Акоп’ян. Він переконаний, що Європа допоможе.

Рудольф Акоп’ян має намір організувати та провести, звісно, за підтримки діаспори, семінари та виставки в каїнах Європи, щоб оприлюднити всю правду про екологічний стан у місті Запоріжжі, мешканці якого вимирають через інтенсивні промислові викиди численних тутешніх підприємств, серед яких найпотужнішим забруднювачем довкілля є "Запоріжсталь".
"Ми це бачимо щодня, але Європа про це ніц не знає. Тому я хочу їм показати, як ми тут живемо та чим дихаємо. Найближчим часом я почну збирати ці факти, фотографії. Хочу провести відповідні виставки у всіх країнах Європи, в чому, сподіваюсь, мені допоможе діаспора. Я вважаю, тільки Європа зможе нам допомогти, тому що тут все корумповано заводами: і правоохоронці, і місцева влада", - цитує Рудольфа Акоп’яна портал IPnews та розповідає причини, з яких він почав бити на сполох. Це стосувалось стану здоров’я, як його особистого, так й містян, що активісту вдалось з’ясувати. Своєю думкою він виклав у "Фейсбуці", цей пост набрав чималу кількість "лайків".

"До порядку денного майбутнього форуму, - запропонував він 9 червня на "Фейсбуці", - пропоную включити обов’язкові відвідування відділень ендокринної хірургії та обласної онкологічної лікарні. Тільки тут можна побачити реальну картину екологічної катастрофи, в якій загрузло наше місто, і ми з вами. Видалення щитовидної залози! Для приладу, таких онкологічних операцій тільки у першому хірургічному відділенні п’ятої міськлікарні роблять близько 200 впродовж року. Медики констатують, що за останні два-три роки випадків захворюваності виросла вдвічі. Це захворювання напряму пов’язане з оточуючим середовищем. За цей же час на 50 відсотків збільшилась кількість промислових викидів у місті. Це повітря вдень і вночі вбиває нас. Як така заводська влада може дивитися в очі людям? А що буде з нашими нащадками? Ніякі гроші не варті здоров’я запоріжців! На жаль, мене не обійшла ця проблема. Особисто на собі відчув пагубні наслідки цього системного та катастрофічного геноциду мешканців Запоріжжя". 
Сьогодні, 23 червня, у "Фейсбуці" на підтвердження своїх попередніх дописів Рудольф Акоп’ян опублікував дані головного управління статистики з викидів забруднюючих речовин в атмосферу від стаціонарних джерел забруднення у 2016 році по Запоріжжю.
Серед таких, що мали викиди, 217 підприємств. За рік - 70171,66 тонн викидів, що, в середньому, становить по дев’яносто кілограмів на кожного запоріжця.
Найбільше, 72,3 відсотка, або 50718 тонн – це річні викиди "Запоріжсталі".
12,2 відсотка, або 8587 тонн – завод феросплавів.
2,8 відсотка, або 1983 тонни – "Запорожкокс".
2,5 відсотка, або 1766 тонн – абразивний комбінат.
1,4 відсотка, або 971 тонну – ЗТМК.
1,2 відсотка, або 860 тонн – моторобудівне підприємство, ВАТ "Мотор Сич".
1 відсоток, або 721 тонну – "Дніпроспецсталь".
На всіх інших, 209 підприємствах викиди менше одного відсотка, або нулеві.


Ініціативу Рудольфа Акоп’яна підтримали користувачі соцмережі та щоденно почали постити у "Фейсбуці" світлини з промисловими краєвидами, що красномовно свідчать про задимленість Запоріжжя. Певно, тут навіть не треба бути фахівцем-лаборантом, щоб збагнути, наскільки це жахливо.

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.