Популярне

Запоріжжя вимирає – екоцид "Запоріжсталі" екс-депутат обіцяє показати Європі

Факти жахливого екологічного стану у Запоріжжі: документи та світлини - обіцяє показати Європі громадський діяч та екс-депутат міськради Рудольф Акоп’ян. Він переконаний, що Європа допоможе.

Рудольф Акоп’ян має намір організувати та провести, звісно, за підтримки діаспори, семінари та виставки в каїнах Європи, щоб оприлюднити всю правду про екологічний стан у місті Запоріжжі, мешканці якого вимирають через інтенсивні промислові викиди численних тутешніх підприємств, серед яких найпотужнішим забруднювачем довкілля є "Запоріжсталь".
"Ми це бачимо щодня, але Європа про це ніц не знає. Тому я хочу їм показати, як ми тут живемо та чим дихаємо. Найближчим часом я почну збирати ці факти, фотографії. Хочу провести відповідні виставки у всіх країнах Європи, в чому, сподіваюсь, мені допоможе діаспора. Я вважаю, тільки Європа зможе нам допомогти, тому що тут все корумповано заводами: і правоохоронці, і місцева влада", - цитує Рудольфа Акоп’яна портал IPnews та розповідає причини, з яких він почав бити на сполох. Це стосувалось стану здоров’я, як його особистого, так й містян, що активісту вдалось з’ясувати. Своєю думкою він виклав у "Фейсбуці", цей пост набрав чималу кількість "лайків".

"До порядку денного майбутнього форуму, - запропонував він 9 червня на "Фейсбуці", - пропоную включити обов’язкові відвідування відділень ендокринної хірургії та обласної онкологічної лікарні. Тільки тут можна побачити реальну картину екологічної катастрофи, в якій загрузло наше місто, і ми з вами. Видалення щитовидної залози! Для приладу, таких онкологічних операцій тільки у першому хірургічному відділенні п’ятої міськлікарні роблять близько 200 впродовж року. Медики констатують, що за останні два-три роки випадків захворюваності виросла вдвічі. Це захворювання напряму пов’язане з оточуючим середовищем. За цей же час на 50 відсотків збільшилась кількість промислових викидів у місті. Це повітря вдень і вночі вбиває нас. Як така заводська влада може дивитися в очі людям? А що буде з нашими нащадками? Ніякі гроші не варті здоров’я запоріжців! На жаль, мене не обійшла ця проблема. Особисто на собі відчув пагубні наслідки цього системного та катастрофічного геноциду мешканців Запоріжжя". 
Сьогодні, 23 червня, у "Фейсбуці" на підтвердження своїх попередніх дописів Рудольф Акоп’ян опублікував дані головного управління статистики з викидів забруднюючих речовин в атмосферу від стаціонарних джерел забруднення у 2016 році по Запоріжжю.
Серед таких, що мали викиди, 217 підприємств. За рік - 70171,66 тонн викидів, що, в середньому, становить по дев’яносто кілограмів на кожного запоріжця.
Найбільше, 72,3 відсотка, або 50718 тонн – це річні викиди "Запоріжсталі".
12,2 відсотка, або 8587 тонн – завод феросплавів.
2,8 відсотка, або 1983 тонни – "Запорожкокс".
2,5 відсотка, або 1766 тонн – абразивний комбінат.
1,4 відсотка, або 971 тонну – ЗТМК.
1,2 відсотка, або 860 тонн – моторобудівне підприємство, ВАТ "Мотор Сич".
1 відсоток, або 721 тонну – "Дніпроспецсталь".
На всіх інших, 209 підприємствах викиди менше одного відсотка, або нулеві.


Ініціативу Рудольфа Акоп’яна підтримали користувачі соцмережі та щоденно почали постити у "Фейсбуці" світлини з промисловими краєвидами, що красномовно свідчать про задимленість Запоріжжя. Певно, тут навіть не треба бути фахівцем-лаборантом, щоб збагнути, наскільки це жахливо.

Петро Олійник
Всі статті автора

Запоріжжя

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією