Популярне

Олександр Крикунов: вибори на Донбасі – пуста розмова

Політичний експерт та правозахисник ВГО «Комітет Народного Контролю» Олександр Крикунов виступив на телеканалі «112».

У прямому ефірі було обговорено широке коло питань: ситуація на сході України, неможливість проведення виборів, поведінка та заяви лідерів основних політичних сил, питання відкритих списків, комунальних тарифів та дефолту. Представник КНК виступив на захист прозорості та публічності процесів, які відбуваються у суспільстві. Він переконаний, що погодження тарифів повинне проходити коло обговорення, а щоб позбавитися дорікань, щодо непрозорості встановлення тарифів, необхідно створювати відповідні комісії та забезпечувати обговорення.

Олександр Крикунов відзначив очевидний прогрес у процесі Мінських перемовин. У ситуації, яка склалася, Путін повинен або вивести свої війська, або ж Захід надасть повноцінну військову допомогу. Проте, у вибори на цій території він не вірить. Більше того, за словами фахівця, їх неможливо провести з правової точки зору. По-перше, навіть якщо бойовики покинуть територію, там відсутній реєстр виборців. Для того, щоб вирішити це питання буде необхідно провести перепис населення або спеціальне законодавство. По-друге, на цій території не працює жоден український суд. Що це означає? Дії чи проблемні питання неможливо буде оскаржити. У цій ситуації не допоможуть навіть спостерігачі ОБСЄ. Невже питання виборів чи спеціального статусу регіону політики обговорюють так активно, знаючи, що це – неможливо?

Значна частина розмови була присвячена спекуляції гарячими темами у передвиборчий період. Мова йде також про голосування за відкритими списками. Чому піднімається ця тема? Бо є запит від громадськості, яка хоче змін. Зважаючи на існуючу чисельність партій, відкриті списки – «це профанація та трата макулатури», заявив експерт.

З чим підуть на вибори політичні сили? Олександр Крикунов вважає, що опозиція буде кричати про мир, а Яценюк захоче «вискочити» на гучних обіцянках. Тим часом противники влади зосередять зусилля на Одесі та Миколаєві, а у Київській області будуть ховатися під назвами інших партій. Адвокат обурюється поведінкою Яценюка, який пообіцяв звітувати про зроблену роботу. «Не обіцяйте звітувати. Робіть мовчки, а потім звітуйте». Останні приклади відносин між владними силами, зокрема звільнення Наливайченка, на думку Крикунова є «демонстрацією сили» один-одному.

Говорячи про тарифи, експерт відзначив проблему низького професійного рівня при підготовці їх прийняття. Як зрозуміти – обґрунтовані вони чи ні? Шкода, але механізм формування тарифів не змінився. У цьому процесі не вистачає публічності та прозорості. Прийняття тарифів повинне проходити повне коло обговорення. «Якщо запропоновані тарифи звинувачують у присутності «корупційної складової», то чому влада не залучила до розробки представників опозиції?». «Показуйте цифри» – це позиція і правозахисника, і КНК, яку можна застосувати до обговорення тарифів на комунальні послуги та до панікерів, що кричать про дефолт, і навіть до обіцянок Яценюка – прозвітувати про реформи.

Комітет Народного Контролю
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією