Популярне

Валентин Наливайченко: мені не місце в такій владі

Нещодавно колишній голова СБУ Валентин Наливайченко дав своє перше інтерв’ю після відставки. Як це часто буває, після інтерв’ю залишається більше питань, ніж було відповідей. Комітет Народного Контролю вирішив розібратись з деякими тезами цієї розмови. Протягом січня-липня цього року херсонські спрощенці сплатили до бюджету 42 млн грн єдиного податку. Це на 7,2 млн грн більше, ніж минулому році.

Валентин Наливайченко досить суперечлива персона. На нього покладалися великі надії, які, в кінцевому результаті, не виправдались. Можливо йому дійсно не давали повноцінно виконувати свої обов’язки, та це інтерв’ю ще раз доводить, що Україна втомилась від пустих розмов: їй потрібні імена та факти. Екс-голова СБУ багато каже про корупційні схеми, людей, які відмивають кошти через офшори, про високопосадовців, на яких впливають гроші бізнесменів. Та де конкретні прізвища, де конкретні факти та розслідування? Чи зараз також хтось заважає йому це сказати?

Комітет Народного Контролю пропонує до уваги найцікавіші цитати з вуст Наливайченко.

«…брехати я людям ніколи не буду, я син звичайного працівника та медсестри із Запоріжжя…».  Класична фраза високопосадовців, яка повинна наблизити їх до простого населення. Всі повинні зрозуміти, що село – це сила, а олігархів на вила.

«…на що йдуть кошти з офшорів? На підкуп депутатів, чиновників, правоохоронців. Ось кров корупції…», «…як тільки я та мої колеги задокументували та взяли за хвіст офшорну корупцію, - по суті, відкриту схему комерційного використання влади людьми з бізнесу, - на нас одразу пішла команда». Напевно, пан Наливайченко забув, що і сам є не дуже «чистим». Адже не просто так йому приписували використання своєї посади голови СБУ для зведення рахунків з комерційними конкурентами Дмитра Фірташа.

«…якщо мені не дають розслідувати та зупинити корупцію на посаді голови СБУ, я знайду інші методи…».  Цікаво, хто не давав Наливайченко раніше виконувати свої прямі обов’язки? Якщо він не міг побороти корупцію в СБУ, залишається питання: як він намагатиметься робити це зараз?

«…зверху була дана команда зупинити Наливайченко – ось це і привело мене до чіткого розуміння: мені не місце в такій владі…». Раніше екс-голова СБУ не розумів цього? Він прийшов на свою посаду з подачі УДАРу, по суті правлячої гілки влади, і так швидко розчарувався в ній?

«…моя роль проста – скоординувати та допомогти бути більш ефективними у вимогах розслідувань, притягнення до відповідальності та повернення вкраденого…». Та чому ж цього не сталося на посаді голови СБУ?

«…розчарування було, та це не означає, що боротьбу треба припиняти. Не час зараз ні спати, ні розслаблятися…». ...........

КНК хоче сподіватись, що висловлювання екс-голови СБУ виявляться правдою та корупція поступово буде подолана. Але чи варто знову вірити словам?

Посипкіна Анастасія
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією