Популярне

В Україні буде відкрито доступ до реєстрів майна суддів, прокурорів та інших держслужбовців

Верховна Рада прийняла законопроект №2423, який відкриє реєстри власників майна. Як повідомляє knk.media, за прийняття рішення було віддано 240 голосів.

Комітет Народного Контролю вже наголошував на необхідності прийняття законопроекту №2423 та повністю задоволений рішенням Верховної Ради. Адже ще у понеділок, 13 липня, активісти разом з міністром юстиції Павлом Петренко провели акцію проти блокування цього закону. Нарешті, народні обранці прислухалися до голосу громадськості та прийняли дійсно важливий закон, який відкриє нові можливості для народного контролю та реальної боротьби з корупцією.

Впровадження цього закону в життя дозволить кожній людині, сидячи вдома перед комп’ютером, дізнатися про нерухомість того чи іншого депутата, судді чи прокурора. Ця законодавча новація допоможе зіставити інформацію про фактичне майно тієї чи іншої особи – з задекларованим майном, та сповістити правоохоронні органи у разі її невідповідності. Важливо відзначити, що в рамках безпеки такі дані, як адреси будинків, номерні знаки автомобілів вказано не буде. Відкриті реєстри дозволять ніби рентгеном перевірити всі суб’єкти корупційної системи України.

КНК відзначає, що подібні реєстри вже давно діють у розвинутих країнах і це дійсно допомагає у боротьбі з корупцією та шахрайством державних службовців. Цей проект може так само ефективно допомогти і Україні – потрібен лише час та громадянська активність!

Разом з цим багатообіцяючим законопроектом було прийнято  ще ряд рішень, а саме законопроекти №2981 («Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансової забезпеченості надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування»), 2982 («Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»), 2983 («Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань). За словами міністра юстиції, ці законопроекти відкривають можливість реєстрації для бізнесу і нерухомості не лише в реєстраційних офісах, але і у нотаріусів, в акредитованих банках та центрах надання адміністративних послуг місцевих рад. Це дозволить отримувати додаткові кошти на місця, підвищить якість послуг та створить здорову конкуренцію, що само собою зменшить корупцію в цій сфері.

Очевидно, що народний контроль – це дієвий метод у протидії з шахрайством та неправомірністю державних службовців, а відкритий реєстр майна – величезний крок до посилення контролю влади з боку громадськості. Комітет Народного Контролю вірить, що прийняття закону «Про відкриті реєстри власників майна» - це ще одна перемога проти недобросовісних представників влади.

Поліна Опухла
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією