Популярне

Чиновники Черновецького «наприватизували»… десятки мільярдів гривень!

За висновками Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, за часи діяльності Черновецького столиці завдано збитків на суму 60–70 мільярдів гривень. 

У Печерському, Подільському, Шевченківському районах, в історичній частині міста Києва, упродовж 2006–2010 років приватизовано 355 об’єктів комунальної власності та близько 150 об’єктів культурної спадщини. Про це повідомляє голова тимчасової контрольної комісії Київради з питань перевірки легітимності рішень Київради Тетяна Меліхова. Нещодавно комісія завершила свою роботу, і з’ясувалось багато фактів. За вказаний час шляхом викупу очільники міста приватизували 10 об’єктів, що перебували на балансах санаторіїв, пансіонатів. 5 тисяч кв. м приміщень центральної частини міста були продані за ціною, яку заявив сам інвестор. Меліхова розповідає, що більшість приватизованих об’єктів у центрі столиці були продані компаніям, пов’язаним з колишніми чиновниками КМДА або депутатами більшості Черновецького – Попова. Цю комунальну власність в центрі Києва викуповували на аукціонах за заниженою, в порівнянні з ринковою, вартістю. Таким чином бюджет міста недоотримав приблизно 3 мільярди гривень через те, що приміщення продавались за низькою ціною. Для порівняння Меліхова наводить факт, що тільки на Хрещатику було продано понад 8,7 тисячі кв. м нежитлової нерухомості вартістю понад 85 мільйонів гривень.
Експерт також зазначає, що майже половина цих приватизованих приміщень відразу ж була перепродана. А деякі об’єкти перепродувалися впродовж року кілька разів. На її думку, це свідчить про те, що купувалась нерухомість або на підставних осіб, або з метою наживи.
Найкрупнішим покупцем комунальних активів стала компанія «Новий регіон», яка придбала акції «Київміськбуду», «Київгазу», «Київводоканалу», «Київхімволокна». Зазначається, що «Київміськбуд» продали за ціну в 36 разів нижчу за експертну. На сьогодні ці пакети акцій рішеннями судів повернуті до комунальної власності Києва.
«На жаль, дослідити приватизаційні справи немає можливості, бо 460 приватизаційних справ були фактично, під виглядом вивчення депутатами Київради минулого скликання, нібито викрадені з автомобіля депутата Петра Іванова, ще 155 справ вилучені правоохоронними органами як речові докази», — розповідає очільниця.
«Комісія дала ряд пропозицій та рекомендацій виконавчому органу Київради (КМДА) та особисто меру Києва Віталію Кличку, про виконання яких ні від мера, ні від його підлеглих ми не чули ні слова», — зазначає пані Меліхова.
За словами очільниці, інші питання, які гуляють Київрадою на «довивченнях», якщо не будуть прийняті Київрадою нинішнього скликання, банально «згорять».
Тим часом, як раніше повідомляв knk.media, нинішня влада роздає аферистам землю на Хрещатику. 

Лілія Савко
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією