Популярне

Земельний кадастр став загальнодоступним. ФОТО

Інформація про власників та користувачів земельних ділянок стала публічною. А повністю наповнити базу планують за кілька років, повідомляє КНК Медіа.

В понеділок, 5 жовтня, в Україні відкрили інформацію про власників та користувачів земельних ділянок по всій території країни.

У Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру зазначають, що відкриття реєстру значно посилить контроль громадянського суспільства за використанням та обігом земель в країні, повідомляє РБК-Україна.

Як наголошується, нова електронна послуга в земельній сфері доступна через Публічну кадастрову карту. Обов’язковою умовою отримання доступу до інформації є електронна ідентифікація заявника - з використанням електронного цифрового підпису або альтернативної схеми ідентифікації BankID (ідентифікація через банківську картку).

Інформаційна система автоматично обробляє запит і надає відомості про права власності на землю та дату їх придбання. Інформація надається безкоштовно.

Також в Держслужбі з питань геодезії, картографії та кадастру повідомили про наміри опрацювати і внести до Державного земельного кадастру України (ДЗК) всю відсутню інформацію про земельні ділянки протягом 2-3 років.

Про це на прес-конференції у понеділок повідомив очільник відомства Максим Мартинюк.

«Якщо екстраполювати попередні темпи, то два-три роки - і буде наповненість кадастру, близька до 100%», - сказав Мартинюк, нагадавши, що на сьогодні земельний кадастр заповнено на 60%, повідомляє УНІАН.

За його словами, найбільший відсоток оформленої і внесеної до кадастру інформації стосується переважно міст, тоді як відомості про більшість земельних ділянок, які розташовані в сільській місцевості і особливо в лісах, практично відсутні.

«Що не оброблено точно - так це ліси. Там, де великі площі лісів, - там, відповідно, менший відсоток інформації, яка міститься у кадастрі», - уточнив Мартинюк.

Раніше Микола Мартинюк заявив, що для завершення інвентаризації земель необхідно близько 2,5 млрд грн, які відомство планує залучити у міжнародних організацій.
 

Савицький Валерій
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією