Популярне

Що таке соціальна відповідальність?

Відповідальність – це явище, яке кожен з нас підлаштовує суто під себе. Та кожен, як не крути, її має. Відповідальність перед батьками, сім’єю, коханою людиною, професією, Батьківщиною. Та відповідальність зазвичай тягне за собою певний тягар обов’язку. І не всі здатні з ним миритись. Тут головне – змінити своє сприйняття та ставлення.

Ми неодноразово у нашому лексиконі використовуємо такий пафосний з першого погляду термін як «соціальна відповідальність». Зазвичай часто чуємо його у голосних промовах політиків з екранів телевізора чи людей, які намагаються щось комусь довести на якихось крутих дебатах чи дискусіях. А що ж таке ця «соціальна відповідальність» розуміють далеко не всі. Спробуємо розібратись.

Соціальна відповідальність – це вибір кожною людиною своєї поведінки та конкретного напрямку руху щодо розвитку свого суспільства та держави. Можна також вважати, що соціальна відповідальність складається із певних норм, які є необхідними для нормального функціонування людини в країні. Соціальна відповідальність проявляється навіть у таких дрібничках, як викинути обгортку з-під цукерки в урну для сміття (двірникам менше роботи/ви інтелігентна людина); як прийти на вибори (виконаний громадянський обов’язок/ніхто не використає ваш бюлетень у своїх інтересах); як відмова від паління у кафе (здоров’я людей навколо/дотримання правил закладів громадського харчування); як купівля цибулі у бабусі на базарі (якісний домашній продукт/допомога бабусі у фінансовому плані) тощо. Кожен за день може нарахувати безліч таких ситуацій, які можна асоціювати із соціальною відповідальністю.   

Звісно, можна обрати свій життєвий шлях по-іншому: стати цілковитим аскетом, не виходити на контакти з людьми та бути впевненим, що можна прожити і без суспільства. Можна. Але як – це вже інше питання. Кожен сам вирішує, яку відповідальність і за що нести. І чи взагалі її потрібно мати.

Якщо ми хочемо змін у країні, то починати потрібно з власних. Щоб виростити прекрасний сад із родючими деревами, треба кожному вилікувати своє деревце. Доглядати за ним. І тоді сад тішитиме людське око загалом, а не лише ваше.
 

Дана Гарасюта
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією