Популярне

Історія виникнення джинсів

Звужені, класичні сині, сірі, з дірками, стразами, з високою талією, низькою і середньою – це все джинси. Зараз обрати джинсовий одяг можна на будь-який смак та гаманець – не проблема.

А розпочалось все з того, що в середині ХІХ ст. один молодий єврей Лейб Штраус, змінивши імя на Леві Строс, відправився з Європи до Америки у пошуках кращого життя, де у той час набула розмаху золота лихоманка. У Сан-Франциско він зайнявся торгівлею тканин. Справи йшли добре, галантерея та тканини швидко знаходили своїх покупців, залишався лише нікому не потрібний рулон конопляної парусини, яка дуже подешевшала через занепад парусного флоту.

Леві Строс розумів, що продати просто так цю тканину йому навряд вдасться і вирішив пошити з неї штани, які миттєво були розкуплені шукачами золота.  Згодом зручні та міцні брюки набули нечуваної популярності  і у 1853 році був відкритий перший фірмовий магазин «Levi Strauss & Co».

Фірма успішно розширялася і парусина була замінена на європейський синій деним.

У 1872 році Леві отримав лист від американського швеця Джейкоба Девіса, який запропонував найбільш вразливі місця на брюках (кишені у тому числі) закріплювати металевими заклепками. 1873 року Девіс і Строс отримали патент на такий спосіб закріплення.

Так з’явилися джинси, схожі до тих, які ми звикли бачити сьогодні у магазинах.
 

Ірина Кардаш
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією