Популярне

МагдоТренди. Імітацією не обійтися

Політична криза, яку спровокувала заява про відставка міністра економічного розвитку та торгівлі Айвараса Абромавичуса, не може бути вирішена шляхом імітації бурхливої діяльності. Це повинні зрозуміти усі основні політичні гравці.

Почну з непопулярного: справа – далеко не у прізвищах, а у принципах. В Україні склалась усталена практика експлуатації державних підприємств в інтересах представників партії влади. Парадоксальним чином ці персони можуть залишатися на своїх місцях навіть після революційних подій. Наскільки це нівелює результати Революції Гідності? Для суспільства – не надто, проте добре демонструє моральні якості окремих політиків.

Нинішня владна команда, яка взяла на озброєння тактику коаліційного печворку, не зуміла виконати, можливо, найголовніше для себе завдання: вона не продемонструвала суспільству, що кардинально відрізняється від своїх попередників. Триває превалювання приватних інтересів над державними, і в умовах, коли країна переживає затяжну багаторівневу кризу, збереження подібних підходів спроможне поховати Україну не гірше російської агресії. Дії українських політиків раз по раз наче підкреслюють актуальність тверджень російських офіційних осіб про нашу державу як failed state (державу, що не відбулась).

Заяви про повернення до лав Кабінету Міністрів чотирьох його членів не вирішують проблеми взаємодії уряду та парламентської коаліції. Збурювач спокою Абромавичус повертатися на урядовий корабель наміру не має. Четверо «мушкетерів» з міністерськими портфелями обумовили свою готовність повернутися низкою вимог, виконання яких на сьогодні не очевидне. Навряд чи коаліція та конкретно фракція «БПП» спроможні відмовитися від призначення першого віце-прем’єра та віце-прем’єра з питань євроінтеграції виключно заради забезпечення спокою Арсенія Яценюка.

Власне і в лавах коаліції нема єдності. «Блок Петра Порошенка» лихоманить, лави фракції залишають досить яскраві політичні персонажі. «Народний фронт» окопався з огляду на власний рейтинг та буде чіплятися за нинішнє парламентське скликання і власних представників в уряді. «Самопоміч» видає заяви в стилістиці опозиційної риторики, і вже внутрішньо готова залишити лави коаліції. Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко в компанії Григорія Немирі і – несподівано – Валентина Наливайченка проводить переговори у Вашингтоні, не без підстав вважаючи, що кадрові питання в українській владі можна вирішувати і за океаном. На що спроможна подібна коаліція? На серйозні зміни у методології власної роботи? А за рахунок чого?

Найбільш ефективним антикризовим сценарієм сьогодні видається розпуск коаліції, відмова від квотного принципу призначення не лише до уряду, але й на посади на державних фінансових потоках, та якісні зміни у роботі парламенту. Проте його склад та 14 місяців роботи не дають підстав для оптимізму. Україна на високій швидкості влітає у гарячу політичну весну.

Євген Магда
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією