Популярне

Круглий стіл: Шенген за відбитками пальців: як змінилась візова практика країн ЄС?

10 березня 2016 року, з 12-30 до 14-30, в УКРІНФОРМ (м. Київ, вул. Б.Хмельницького 8/16) в рамках круглого столу громадська організація «Європа без бар’єрів» проводить обговорення результатів громадського моніторингу візової практики 18-ти консульств Європейського Союзу в Україні. Захід відбудеться за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

Очікується, що вже цього року українці отримають можливість подорожувати без віз до Європейського Союзу. Водночас, дата скасування візового режиму з ЄС все ще залишається невизначеною через відсутність суттєвого прогресу України у сфері боротьби з корупцією.
Саме тому питання одержання шенгенських віз залишається актуальним для тих українців, що потребують регулярних поїздок до ЄС. Чи стало легше отримувати українцям багаторазові візи? Які головні тенденції візової практики консульств ЄС, до яких найчастіше звертаються українці за візами? Хто з країн-членів ЄС демонструє прогресивну візову практику, а хто став лідером занепокоєння за численними порушеннями візових норм та положень?
Організаторами заходу буде оприлюднено громадський рейтинг консульств країн Шенгену. Експерти назвуть найбільш «дружні», «нейтральні» та «суперечливі» консульські практики.
Візова практика 2015 року формувалась на фоні тривожних тенденцій міграційної кризи в ЄС, без пекових ризиків, спричинених збройним конфліктом на Сході України та зростанням внутрішньо переміщених осіб. Чи вплинули означені ризики на візову практику кран-членів ЄС? Яке місце України на «візовій» карті світу та хто з країн є лідерами по кількості поїздок до Європейського Союзу?
Разом з цим, минулий рік позначився новаціями у візово-міграційній сфері. Запровадження процедури збору біометричних даних під час оформлення шенгенської візи, видача біометричних паспортів, - зміни, що потрапили у фокус уваги моніторингу.
В обговоренні візьмуть участь консульські службовці досліджуваних країн ЄС, які зможуть надати свою оцінку результатів «візового» моніторингу. До участі також запрошені представники профільних департаментів МЗС України, Спільного візового комітету з питань імплементації Угоди про спрощення оформлення віз та незалежні експерти, що фахово відслідковують зміни у сфері видачі віз.
 

Міжнародний фонд «Відродження»
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією