Популярне

Правила вибору генсека ООН змінили

Правила вибору генсека ООН змінили

За пост генерального секретаря ООН боротимуться вісім кандидатів.

Претенденти на посаду генерального секретаря ООН вперше за 70-річну історію організації представлятимуть свою кандидатуру перед світовими урядами на слуханнях, що мають розпочатися наступного тижня. Так, протягом двох годин вісім кандидатів на пост генерального секретаря ООН будуть кожен окремо розповідати про своє бачення і відповідати на питання від країн - членів організації та громадянського суспільства. Безпрецедентні слухання стали невід’ємною частиною політики прозорості з виборів наступника Пан Гі Муна, який стане відомий 1 січня 2017 року.

Багато десятиліть наступного генсека організації вибирали п’ять постійних членів Ради Безпеки ООН - Великобританія, Франція, Китай, Росія і США - в основному за "закритими дверима". Пізніше, у вересні 2015 року, Генеральна асамблея провела вибори за скасування частини секретності, яка існувала під час вибору кандидатури. В результаті чого кандидати тепер повинні були подавати офіційну заявку на посаду, подати резюме і бути присутнім на слуханнях.

Серед претендентів на пост генсека, які подали заявку, є колишній прем’єр Нової Зеландії Хелен Кларк, колишній верховний комісар у справах біженців Антоніо Гутерріш з Португалії, а також голова ЮНЕСКО, болгарка Ірина Бокова. Чинний генеральний секретар Пан Гі Мун, колишній глава МЗС Південної Кореї, повинен залишити пост в кінці 2016 року, після того, як пробув на посаді два п’ятирічні терміни. Генеральним секретарем зараз може стати представник країни зі Східної Європи через ротації представників різних регіональних груп.

Як повідомлялося раніше, Київ запрошує місію ООН для підготовки миротворчої операції.
 

Олекса Правдич
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією