Популярне

Депутати в РФ запропонували дозволити нацгвардії стріляти в натовпі

У комітеті Держдуми РФ зробили висновок на президентський законопроект про Національну гвардію. Представники внутрішніх військ, які були присутні на засіданні комітету, прийшли до висновку що законопроект потрібно відшліфувати.

Законопроект рекомендують прийняти в першому читанні. Комітет з оборони є співвиконавцем по законопроекту. Профільний комітет з безпеки, згідно з календарем розгляду питань, запропонує розглянути його в першому читанні 18 травня. Необхідно виключити цивільно-правовий обов’язок військовослужбовця військ нацгвардію за шкоду, заподіяну фізичним і юридичним особами при використанні ним фізичної сили, спецзасобів, вогнепальної зброї, бойової та спеціальної техніки, якщо це робилося в законному порядку. Відшкодування шкоди здійснювати за рахунок федерального бюджету.

Лімітування на використання зброї при великому скупченні людей, має необхідність в винятки, порахували депутати. У внесеному президентом законопроекті прописано, що Нацгвардії «забороняється використовувати вогнепальну зброю ... при великому скупченні громадян, якщо в результаті його застосування можуть постраждати випадкові особи».

Як йдеться у висновку, анулювати дану заборону необхідно в разі теракту, звільнення заручників, відображення масового або збройного нападу на важливі державні об’єкти, особливі вантажі, споруди на комунікаціях, які охороняються військами Нацгвардії. За словами колишнього начальника управління ФСБ по боротьбі з міжнародним тероризмом Юрія Сапунова, якесь застосування вогнепальної зброї має на увазі велику кількість прописаних обмежень, якщо навіть поправки будуть прийняті комітетом.

Як підкреслив експерт, в умовах контртерористичної операції завжди будуть виникати такі скарги від населення та регулювати їх можна тільки великою кількістю поправок. Ще депутати порахували, що Нацгвардії потрібно дозволити використовувати військову і особливу техніку, включаючи артилерійські, авіаційні засоби ураження і інженерні боєприпаси, для придушення діяльності та ліквідації злочинних збройних формувань.
 

Юлія Костенко
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією