Популярне

SMART-методика формування цілей.

У 1954 американським теоретиком менеджменту Пітером Друкером була запропонована постановка цілей згідно методики, яка отримала назву SMART. Кожна із 5 букв розшифровується як абревіатура та означає певний критерій досягнення цілей.

Так  S (specific) – це конкретизація. Мається на увазі те, що поставлена задача перед вами повинна бути конкретною, чіткою та мати один результат.
M (measurable) – вимірність. Під цим критерієм розуміється те, що результат повинен вимірюватися, щоб розуміти як близько ви знаходитися до бажаної мети.
A (achievable) – досяжність. Поставлені цілі мають бути реальними. Такими, які при наявності певних ресурсів та можливостей, зможуть бути втілені у життя. Не варто ставити захмарні цілі, щоб досягнути хоча б мінімум, потрібно ставити такі, які можливо реалізувати цілісно.
R (realistic) – реалістичність. Цей критерій доповнює попередній. Проте, тут мало буде оцінити ресурси, варто провести паралелі їхньої наявної та необхідної кількості. Це дасть змогу вам побачити, що ви можете отримати, що хочете отримати і чого вам бракує.
T (time bound) – обмеженість у часі. Досягнення вашої цілі повинно бути визначеним у часових рамках. Це дозволить вам контролювати свій шлях до вершини. Проте ця обмеженість повинна бути обґрунтованою та виходити з тих ресурсів та можливостей, які є у вас наявними.
Тому, для того, щоб будувати ціль за SMART-методикою необхідно її співвідносити із усіма 5 критеріями, яким вона має відповідати.
 

Марійка Міньковська
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією