Популярне

Процедура спадкування в Україні

Згідно Цивільного Кодексу України спадкоємці (за заповітом чи за законом) мають право як прийняти спадщину так і не прийняти її. Проте вони обмеженні у строках.

Для отримання спадщини, особа, яка вважає себе спадкоємцем має право протягом шести місяців заявити про це. Щоб це зробити їй необхідно написати заяву про прийняття спадщини (або про її відмову). Це можна було зробити у найближчого нотаріуса (відповідно найближчого до останнього місця проживання людини, яка померла). Проте на основі Закону України від 20.10.2014 року №1709-VII , який набрав чинності,  написати заяву можна у населеному пункті (сільському), точніше в уповноваженої посадової особи або в органах місцевого самоврядування. Якщо ж спадкоємець не вклався у цей строк через поважну причину, то він може отримати додатковий строк через суд.
Для написання заяви потрібно мати із собою відповідний перелік документів (це ідентифікаційний код, паспорт, свідоцтво про смерть, також якщо є то заповіт, а якщо немає то документ, який підтверджує родинний зв’язок із померлим, та правовстановлюючі документи). Тоді нотаріусом (або посадовою особою у сільській місцевості) заносяться дані у реєстр та відкривається спадкова справа. Для того щоб отримати свідоцтво про право  на спадщину ( це документ, який засвідчує ваше право власності на все, що ви успадкували) , вам потрібно дочекатися щоб пройшли рівно шість місяців з дня смерті спадкодавця. Лише тоді ви зможете написати заяву на його видачу. Якщо ж ви спадкоємець не 1 чи 2 черги спадщини, то вам необхідно провести оцінку майна ( до видачі свідоцтва). Вона проводиться 1-2 дня, та надає вам ринкову вартість майна згідно якої ви можете сплатити податок.
 

Марійка Міньковська
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією