Популярне

«Метод Феймана», або формула навчання

 Відомий фізик Річард Фейман розділяє навчання на «знання чогось» та «знання назви чогось», тим самим виокремлюючи свій метод опанування чогось нового. Він вважає, що ні тема, ні поняття не мають значення, головним є сам процес.

 Метод Файмана дозволяє швидше та легше пізнавати невідомі вам речі. Сам він полягає у розподіленні навчання на чотири простих кроки:
Крок 1 будується на навчанні дитини. Спробуйте записати на папері усе що ви хочете вивчити у такому форматі, як для дитини. Це має бути просто, легко та доступно для навчання восьмирічного малюка. Це допоможе вам полегшити шлях до освоєння нових знань.
Крок 2 ґрунтується на повторенні. Якщо при першому кроці у вас виникли проблеми у переведенні знань в деяких моментах на просту термінологію, то це є досить важливо. Саме це є проблемою і є важливим для освоєння. Тому вам потрібно ще раз пройти матеріал та постаратися його поглинути без ніяких виключень.
Крок 3 полягає в організації та спрощенні. Весь матеріал, який ви записали як для навчання дитини потрібно проглянути, систематизувати та узагальнити. У результаті ц повинен бути простий та доступний для розуміння розказ.
Крок 4 є необов’язковим для виконання і полягає у тому, щоб поділитися своїми новими знаннями із іншими. Адже маючи здатність передати свої навички іншому ви зможете їх закріпити для себе. 
Отже, Річард Фейман вважає, що таких простих чотири кроки допоможуть вам швидко та легко освоїти новий матеріал. Тож варто спробувати.

Марійка Міньковська
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.