Популярне

Потреби за Маслоу та їхня актуальність

 Люди – це досить цікаві особи, які не зупиняються на досягненому та постійно хочуть більшого. На основі цього, ще у 1943 році відомим психологом Абрахамом Маслоу було висунуте припущення щодо широкого спектру людських потреб. Згодом він створив концепцію ієрархії людських потреб, яка отримала назву Піраміда Маслоу.

 Піраміда Маслоу є досить популярною і в наш час. Вона складається із п’яти рівнів людських потреб, де найнижчий рівень – це найбільш насушні потреби, а найвищий – більш індивідуальні потреби самовираження. Найцікавішим у думці американського психолога є те, що лише задовільнивши потреби нижчого рівня, людина зможе переходити до отримання інших цілей. Перший рівень піраміди Маслоу складають фізіологічні потреби (їжа, сон, вода, дихання). І це є досить розумно, адже кожна людина в першу чергу задовольняє потреби даного рівня. Лише коли ми маємо що їсти і пити, ми задумуємося про наступний рівень – безпека. Коли у нас фізіологічні потереби задоволенні ми хочемо забезпечити себе хорошими умовами життя та здоровим способом життя. Третім рівнем за пірамідою Маслоу є соціальні потреби. При задоволенні себе фізіологічними потребами та забезпечені безпекою, виникає бажання більше спілкуватися, бути коханими та кохати, брати участь у соціальному житті суспільства. Четвертий рівень – це потреба у повазі, яка виражається через різні досягнення, впевненість та важливість у житті. Іншими словами на даному етапі людина має потребу у повазі від оточуючих та у важливості для них. І на останньому щаблі цієї піраміди є потреба самовираження. Маслоу вважав, що це той рівень коли людина хоче доказати сама собі, чого вона варта у тому житті. При задоволенні цієї потреби люди працюють не для покращення фінансового становища і не для того, щоб справити враження на інших. Причина криється у самій важливості цієї праці та у задоволенні від самого процесу.
Можливо не варто сприймати піраміду потреб за Маслоу як жорсткий стандарт, якого дотримуються всі, проте  вона варта уваги і в наш час. Людські потреби дійсно увесь час збільшуються, отримавши бажане ми хочемо вже більше. Але це для нас є стимулом жити, розвиватися та самовдосконалюватися весь час.

Марійка Міньковська
Всі статті автора


Вибір редакції

Гру
04
Тернопільский інститут: перезавантаження 2.0, Або полювання на відьом і відьмаків триває

В горезвісному Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти продовжує свою роботу комісія із люстрації кадрів, мета якої – повне і остаточне очищення колективу інституту від комуністично-медведчуківсько-путінської камарильї, яка впродовж років підступно розвалювала не лише цей заклад, але й систему шкільної освіти області в цілому.

Гру
04
Одразу двоє представників Тернопільщини взяли участь у конкурсі «Кращий бухгалтер України – 2017»

Брати Юрій та Павло Іванечко 30 листопада відвідали найпрестижнішу подію року конкурс «Кращий бухгалтер України» що відбувся у Києві. Незмінними організаторами конкурсу є Бухгалтерський клуб Баланс та інтернет-ресурс Uteka, конкурс відбувається за підтримки Міністерства фінансів України та Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Про сам конкурс та участь у ньому поспілкуємося із учасниками.

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.