Популярне

Хмарочоси, які вироблятимуть кисень: міф чи реальність?

 Стефано Боєрі, італійський архітектор, який втілив у життя проект «Вертикальний ліс». Основне мета цього проекту це поєднання житлових будинків із зеленими насадженнями задля збільшення екологічно чистого середовища.

 Проект «Вертикальний ліс» уже втілений у Італії (місто Мілан) та очікується у Швейцарії та Китаї. В Італії він складається із двох хмарочосів висотою 119 та 87 метрів. У цих багатоповерхівках розміщенні звичайні офіси, торгові центи, кафе, житлові площі, кінотеатри та крім цього є вітряки на даху, сонячні батареї та система фільтру дощової води. Проте, ключовим моментом у них є поєднання в одному приміщенні залізобетонних конструкцій та лісу. Адже посеред холів, коридорів, балконів та навіть даху ростуть екзотичні рослини ( серед них 800 різних дерев, 15000 газонів та 4000 кущів). Рослини, які розміщенні посеред хмарочосів були підібрані ретельно та розташовані так, щоб утворювати єдину екосистему. Це дозволяє їм змінювати свій зовнішній вигляд відповідно до пори року. Крім цього, у хмарочосів розроблена інтелектуальна система, на основі якої рослини автоматично забезпечуються водою та світлом. У Китаї архітектор Стефані Боєрі планує побудувати  такі ж два хмарочоси із вертикальними садами. Висота їхня повинна складати 108 та 200 метрів, а розміщений у них ліс буде включати 600 дерев великих розмірів, 500 – середніх та 2500 – чагарників. Ця кількість рослин зможе в добу виробляти 60 кг кисню та полинати 25 тонн вуглекислого газу. Будівництво планується завершитися до наступного року.
У зв’язку із постійним погіршенням екологічної ситуації на нашій планеті, проект «Вертикальний ліс» є досить доцільним. І в першу чергу у Китаї, де величезна кількість населення та масштабні обсяги виробництва.

Марійка Міньковська
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…