Популярне

Образ Нерукотворного Спаса на Тернопільщині

 Тернопільщину сколихнула велика подія, з 12 по 22 лютого був завезений образ Нерукотворного Спаса із захристія Папи Римського із самого Ватикану. Тисячі людей вдень і в ночі стояли в черзі, для того щоб підійти до ікони, доторкнутися до неї та подумати про своє сокровенне.

 Особливість Нерукотворного Образу полягає у чудесній появі нелюдською рукою. Сама історія виникнення ікони сповита різними легендами. Одна з них пов’язує появу Образа з часом хресної дороги, коли праведна Вероніка витерла обличчя Христа і на полотні залишився Його образ. Інша легенда пов’язана із князем Авгарем, який вірив в Ісуса і хотів мати його Образ. Для цього він попросив свого живописця Ананія написати зображення Спасителя. Не маючи можливості приблизитися до Ісуса Христа, Ананій почав малювати так, та в нього не виходило.  Тоді Спаситель, щоб підтвердити віру Авгаря підійшов до живописця сам, попросив рушник і воду та на ньому відбив свій Образ. Тому ікона має ще такі назви як Зображення з Едесси або Мандиліон та Святий Лик. Це одна із найстарших реліквій, на якій зображене обличчя Ісуса Христа. Не дивно, що вона зібрала біля себе велику кількість вірян, які вистоювали черги протягом 5-15 годин, для того щоб побачити Ікону та доторкнутися до неї. Люди приїжджали з навколишніх сіл та інших областей, відкладали свої справи та турботи і йшли помолитися до Образу Нерукотворного Спаса у Тернополі.

 

Марійка Міньковська
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…