Популярне

«Хюгге» - одне із найпопулярніших слів у 2016 році

 За версією Оксфордського словника одним із найпопулярніших слів у 2016 році стало «хюгге». Що ж воно означає? Найбільш точно поняття «хюгге» на українській мові можна співставити за значенням із «затишком». Якщо ж конкретніше, то під ним розуміється спосіб життя північних країн їхні надбання та цінності, які наповненні теплою атмосферою та хорошими і життєрадісними моментами. 

Представники «хюгге» вважають, що в житті багато моментів простих, від яких потрібно вміти отримувати задоволення. Це може бути спілкування з друзями, гра в сніжки з дітьми та читання хорошої книжки з чашкою кави у руці. Проте, не кожний з нас може знайти час для таких речей. Тому, згідно «хюгге» людям потрібно менше часу проводити в онлайн і все частіше виходити в офлайн. Не витрачати час на телевізор, соціальні мережі, ігри та інтернет, а більше отримувати задоволення від навколишнього середовища, природи та в цілому життя. Тому «хюгге» вчить, що для задоволення потрібно знаходити час і дома, і на роботі, і на вулиці.
 Хюгге у скандинавському стилі життя виявляється у проведенні сімейних свят, вечорів у компанії друзів, асоціюється із каміном, дерев’яним будиночком, свіжою випічкою, шерстяними носками, читанням книг та какао. За останній рік про «хюгген» на англійській мові написано близько десятьох книг. Основними ключовими складовими для введення такого стилю у своє життя є комфорт, згуртованість, вміння прощати та розслаблятися. Крім цього, варто брати до уваги не лише такі характеристики, а й додавання в інтер’єр різних деталей. Серед яких книги, пледи, свічки, подушки. Це все повинно створити комфорт та затишок у вашій домашній атмосфері. Адже основними принципами для вдосконалення «хюгге» є по-перше  -  створення затишку вдома; по-друге – підтримка спілкування із рідними та друзями; по-третє – книга замість планшету; та по-четверте – хорошого по-трошки.
Поняття «хюгге» викликало масовий інтерес, причиною цього є бажання знаходитися у комфортному середовищі. Проте, завжди варто пам’ятати, що ми самі створюємо своє середовище і як ми будемо ставитися до нашого життя залежить лише від нас. 

Марійка Міньковська
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…