Популярне

Страховий стаж для пенсіонерів має бути на рівні десяти років

Підняття обов’язкового страхового стажу для виходу на пенсію до 15 років призведе до того, що цілі покоління українців, які народилися у 70 - 90 роках, у кращому випадку, напрацюють мінімальну пенсію, якої вистачить на декілька років життя.
Таку заяву зробив сьогодні голова Партії пенсіонерів України Микола Кукуріка.

За його словами, стрімко збільшувати пенсійний стаж є помилковим рішенням уряду, наслідком якого стане ще більше обідніння майбутніх українських пенсіонерів.
«Оптимальним для виходу на пенсію став би стаж у 10 років для людей, які народилися у 70 – их, 80-их, 90-их роках. Зараз абсолютна більшість цих громадян просто не встигнуть напрацювати такий стаж. Як наслідок – вони отримуватимуть або мінімальну пенсію, або взагалі залишаться без неї », - пояснив Микола Кукуріка.
Голова Партії Пенсіонерів наголосив, що формула, за якою Мінсоцполітики пропонує докупити стаж у фіскальних органах є для багатьох українців недоступною.
«На сьогодні не всі громадяни готові із власних кишень платити пенсійні внески.  Адже купити 15 років стажу коштуватиме 130 тисяч гривень. Така сума не є підйомною для абсолютної більшості українців, які, приміром, працювали за кордоном», - додав він.
Важливо нагадати й те, що за формулою Мінсоцполітики, розмір майбутньої пенсії напряму залежатиме від кількості сплачених внесків.
«Сьогодні, навіть ті українці, які мають необхідні для стажу роки, матимуть лише мінімальну пенсію у майбутньому, оскільки вже зараз роблять мінімальні пенсійні внески», - підкреслив голова ППУ.
Нагадаємо, раніше Партія пенсіонерів України повідомляла, що більшість українських пенсіонерів перебуває за межею абсолютної бідності.
 


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.