Популярне

Чи зуміють українці зекономити на можливості подорожувати без віз?

 Нагадуємо, що сьогодні Європейський парламент проголосував за отримання Україною безвізу. Своє схвальне «за» виголосив 521 депутат. Якщо вірити усім прогнозам, то, скоріше за все, уже в червні цього року відкривати візи для того, щоб подорожувати країнами ЄС не доведеться.

 Правда це не зовсім свідчить про те, що туристичним агенствам тепер не буде роботи. Скасування віз стосується тільки поїздок, що призначені на короткий термін. Сюди входять туристичні візити, поїздки з корпоративною метою або обміном досвіду, а також поїздки, які не перевищують 90 днів перебування за кордоном.  Якщо ж Ви плануєте навчатися або працювати не в Україні, то візу таки доведеться відкрити, навіть якщо у Вас біометричний паспорт. 

Вигода, якою тепер скористаються українці – економія на консульському зборі та послугах візового центру, вартість яких коливається у межах 50-ти євро, що в гривневому еквіваленті становить більше тисячі гривень. Максимальна економія тепер з часом, адже відповіді від консульства більше не прийдеться очікувати. Та все ж, увесь потрібний набір документів мати потрібно. Ви повинні довести мету своєї поїздки, надати усі відомості про фінансовий стан та час повернення в Україну (наприклад, оплачений зворотній квиток). Їхати українці тепер зможуть у всі країни Європейського союзу, крім Ірландії та Великобританії. 

Ольга Рогацька
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
21
«Не потрібно вести людей, вони самі знають куди йти», - майданівець з Тернопільщини – владі.

Сьогодні у Тернополі представники громади і влади вшанували учасників обох Майданів. Дійство під пам’ятником Небесній Сотні було традиційним – відслужили міжконфесійну панахиду, формальне слово сказали керівники міста й області. Серед 2-3-х сотень присутніх – майданівців вкрай мало. Не аналізуємо чому, спілкуємось з одним із них.

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…