Популярне

Коли вікенд шокує, і це у Львові, а не десь там, на Сході

Львівська група «Патріотичне виховання в Україні», як й зазвичай, у минулий вікенд плела маскувальні сітко у центрі міста. Те, що довелось почути від пересічних перехожих, шокувало.

Львів’яни з групи «Патріотичне виховання в Україні», що об’єднала чимало користувачів «Фейсбука», не вперше плетуть маскувальні сітки у центрі міста. Зрозуміло, це має певні переваги, зокрема, заохочує громадян до волонтерської співпраці. Власне, такі заходи волонтери практикують по всій Україні. А ось, те, що іноді доводиться вислухувати від пересічних перехожих, місцевих та туристів, буквально шокує. Особливо, якщо зважити, що це де десь там, на Сході, а у центрі Львова.
Боляче було чути: «А що ви робите? А нащо ви то плетете? А що то за куб? Війна вже скінчилась, а вони плетуть… Ви плетете макроме? А чому сітка біла? А, це ви гроші дєрєбаніте?» й тому подібне.
Люди, що задавали такі запитання, ніби з паралельного світу. «Це більше, аніж дивно! – вважають волонтери. - Три роки війни, і не знати, що таке маскувальна сітка?! Не знати, що Міноборони ними не забезпечує армію?! Не знати, що маскувальні сітки зберігають життя нашим військовим?!»
Попри це все, запевняють волонтери, вони плели і будуть продовжувати плести маскувальні сітки. Білі, тому що бракує камуфляжної тканини, а пофарбувати можна у будь-який колір. А щодо перехожих, то по-всякому буває. Хтось зупиняється і вплітає пару смужок, інші фотографують волонтерів, ніби звірюшок у клітці, а то й просто проходить повз з байдужими холодними очима, мовляв, «це не моя війна», вдають, що їх це не стосується.
Світлана Божко, яка розмістила на сторінці «Патріотичне виховання в Україні», що на «Фейсбуці», свої світлини з минулого волонтерського вікенду у центрі Львова, звертаючись до друзів, наголошує: «Люблю вас, друзі, за те, що ми дивимось в одному напрямку!»  

Петро Олійник
Всі статті автора


Вибір редакції

Лис
13
Тернопільська бізнес-тренер: «Репутація – це бізнес-інструмент»

На її сторінці у Фейсбук – довгий список занять. Вона допомагає розвивати бізнес, волонтерить у «Ноєвому Ковчезі», займається благодійністю. Олена Дейнека – кандидат економічних наук, доцент економічного університету, координатор кількох бізнесових і волонтерських проектів. Після 23-х років викладання у вишах зрозуміла, що може втілити свої вміння у цікавіших речах. Чим живе сьогодні бізнес-тренер, підприємець і просто людина з великим серцем?

Лис
06
Тернопільський поет ніколи не зупиняється і нічого не боїться

У 2010 р. мистецькі кола Тернополя сприйняли його як чужинця, що керуватиме культурою міста, до якого переїхав не так давно. Він кинув виклик непростому середовищу і зовсім скоро змусив зважати на свою думку. До переліку його талантів додався ще один – управлінський. Шкода, що нині за посадою начальника управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, який завжди дасть інформації на потрібних для синхрону 30 секунд, молоді журналісти часто не бачать масштабу особистості Олександра Смика. Зізнаюсь, останні роки й сама грішила короткими коментарями, які може дати чиновник новинарю, адже він – ходячий інформпривід.

Лис
06
Переполох у Тернопільському обласному «методичному курнику» або як посіпаки Степана Барни і Любомира Крупи крадуть гроші в держави (документ)

З достовірних джерел стало відомо, що цього тижня в Тернопільському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стався справжнісінький переполох. В цей, за влучним висловом одного педагога «методичний курник», яким при номінальній наявності директора Петровського О.М. фактично заправляє його заступник мадам Когут О.І., несподівано навідалися слідчі Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (УДСБЕЗ).

Лис
06
Щедрі преміальні чиновників Гусятина на Тернопільщині або Там, за туманами…

Осіння прохолода принесла на Гусятинщину густі тумани, які приховують від пересічного спостерігача не лише обриси об’єктів навколишнього ландшафту, але й діяльність місцевої влади.  Як співається у відомій українській пісні, за туманом нічого не видно…

Лис
02
Як уникнути помилок під час виборчого процесу. Аналіз тернопільського експерта.

 Цієї неділі, 29 жовтня, відбулися вибори у 201-й об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) України. Голів обирали й на Тернопільщині - у Зборівській, Лановецькій, Хоростківській і Саранчуківській ОТГ. Волевиявлення відбувалося за тим же сценарієм, що й завжди, - неприбрана до дня тиші агітація, нестача скриньок для голосування, недостатня обізнаність членів виборчих комісій та інші порушення, яких можна уникнути, адже за подібну халатність передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів. Як не повторювати подібних речей, розмовляємо з керівником регіонального представництва Центру політичних студій і аналітики «Ейдос» Ігорем Проциком.